Login
Hasło
reklama - zareklamuj się

Informacje z działu: ‘polityka’

1 2 3 ... 14 Następna

Pierwsza sesja rady powiatu w Jaśle

W dniu 21 listopada br. odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Jasielskiego. Wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, starostę oraz członków zarządu. Nie dokonano natomiast wyboru wicestarosty. Obrady pierwszej sesji rady powiatu prowadził początkowo najstarszy radny – Stanisław Pankiewicz. Nowi radni złożyli ślubowanie. Nową radę powiatu tworzą:… »

I sesja Rady Miejskiej Jasła – transmisja na żywo

Dzisiaj, o godz. 16, w Jasielskim Domu Kultury, odbędzie się I sesja Rady Miejskiej Jasła VIII kadencji. Zgodnie z nowymi przepisami wszystkie sesje miejskie będą transmitowane na żywo. Sesja odbędzie się z następującym proponowanym porządkiem obrad: wydanie zaświadczeń o wyborze przez terytorialną komisję wyborczą, złożenie ślubowania przez radnych, wybór… »

Pabian prowadzi z Czerneckim w walce o fotel Burmistrza

Ryszard Pabian prowadzi z Andrzejem Czerneckim w walce o fotel Burmistrza Miasta Jasła. Na godzinę 1:25 kandydat KWW Ryszarda Pabiana prowadzi z wynikiem 54% głosów. Andrzej Czernecki, kandydat KWW Jaślanie na ten moment posiada 46% głosów. Jest to wynik na podstawie głosów z 79% obwodów… »

KWW Jaślanie – niech żyje Jasło!

Program wyborczy KWW „Jaślanie” opiera się na poczuciu wspólnoty z marzeniami i pragnieniami mieszkańców Jasła. Dlatego zależy mi, aby przedsięwzięcia na rzecz naszego Miasta realizować wspólnie z tymi środowiskami, które chcą dynamicznego rozwoju naszego Miasta – niezależnie od barwy politycznej. Nie pozwolimy złamać poczucia… »

Internauci bezlitośni. Wybory w Jaśle bez kandydatów PiS!

To już niemal pewne. W Jaśle w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej Jasła oraz na stanowisko Burmistrza Miasta Jasła zabraknie kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Powód kuriozalny, brak ważnych wpisów na listach poparcia komitetów wyborczych. W miastach powyżej 20 tys. mieszkańców komitety wyborcze muszą zebrać podpisy od… »

Absolutorium dla burmistrza

Rada Miejska Jasła, na sesji 11 czerwca br., udzieliła absolutorium burmistrzowi Jasła z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2017. Budżet ten został uchwalony 29 grudnia 2016 roku, a w ciągu roku budżetowego Rada Miejska Jasła przyjęła 18 uchwał wprowadzających do niego zmiany. W sprawie zmian… »

Witold Lechowski kandydatem na wicewojewodę

O radnym powiatu jasielskiego, Witoldzie Lechowskim (PiS), mówi się ostatnio najwięcej jako o kandydacie na wicewojewodę podkarpackiego. W poniedziałek nową wojewodą podkarpacką została Ewa Leniart, mianowana przez premier Beatę Szydło. Teraz nowa wojewoda zadecyduje, kto zostanie wicewojewodą. Witold Lechowski, który ma największe szanse zostać wicewojewodą ma… »

Miśkowicz odwołany! Mariusz Sepioł nowym Starostą Jasielskim

Nowym Starostą Jasielskim został radny PiS-u Mariusz Sepioł. Tak zadecydowali radni podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Wcześniej podczas tajnego głosowania radni zadecydowali o odwołaniu dotychczasowego starosty, Franciszka Miśkowicza. Czy zakończy się w końcu farsa w radzie powiatu? Sprawa wydawała się być przesądzona odkąd potwierdzona została informacja… »

Bialik i Pers w PiS. Starosta Miśkowicz do “wymiany”?

W najbliższy piątek o godzinie 8.30 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, na wniosek Radnych odbędzie się XVIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu. Podczas tajnego głosowania radni zadecydują o odwołaniu Franciszka Miśkowicza z funkcji Starosty Jasielskiego.  Aby odwołać starostę potrzebnych jest 3/5 głosów składu rady (tj…. »

1 2 3 ... 14 Następna
Poleć artykuł znajomemu
zamknij (x)
Wpisz e-mail znajomego
Twoja wiadomość
Wprowadź kod z obrazka
© Jaslonet.pl 2008-2018 | Kontakt: tel. 500 145 189, e-mail: redakcja | regulamin | reklama w portalu | patronat medialny