Kultura

25 lat pracy artystycznej Marka Wiatra – wernisaż w JDK

Wczoraj w galerii Jasielskiego Domu Kultury odbył się wernisaż Marka Wiatra, malarza i śpiewaka operowego. Jak sam mówi te dwie pasje wzajemnie się przenikają.

Więcej zdjęć w fotogalerii

Malarstwo o tyle jest mi bliższe, że związany z nim jestem dłużej. Wyrosłem w domu, w którym zawsze było dużo malarstwa, gdzie była sztuka i ludzie z nią związani (dziadek Marka Wiatra leczył Marię Konopnicką – przyp. redakcji). Śpiewanie przyszło później i dość przypadkowo od filmu „Dzięcioł”, gdzie usłyszałem po raz pierwszy arię Stefana i tak się zakochałem,  było to jak miłość od pierwszego wejrzenia do dziewczyny i tak się zaczęła moja przygoda z operą – opowiadał Marek Wiatr.

Podczas wernisażu goście mogli zobaczyć prace malarskie artysty oraz posłuchać utworów w wykonaniu przyjaciół oraz samego Marka Wiatra.

Na wystawie można oglądać 30 prac marka Wiatra z różnych okresów twórczości. Najstarsze z nich pochodzą z lat 80-tych. Jego obrazy są utrzymane w duchu młodopolskim, a ulubionym motywem malarza jest pejzaż.

Tęsknię za tym pejzażem, który powoli znika – powoli giną te snopy siana, ginie architektura drewniana – mówi z rozrzewnieniem Marek Wiatr.

Ekspozycja będzie czynna w Jasielskim Domu Kultury do 10 stycznia 2010 roku.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronin
Ronin
2024 lat temu

a co to za psełdo artysci z krosna mją takie kur…a jubileusze co pytam się – Kazik właściwie o nich śpiewa – … wszyscy artyści to prostytutki … koniec cytatu. ,a, nadzieje że ten człowiek będzie jak tytół powieści 🙂 " Przemineło z Wiatrem" i myśle że tak powinno być z panią dyrektor że juz dawna wiatr ją ze stołka powinien zdmuchnąć – won do krosna. Oficjalnie protestuje przeciw pani dyrektor JDK – J – jak sama pierwsza literka skrótu stanowi Jasielski to ja sie pytam co baba z krosna w Jasielskim Domu Kultury ronbi. DOŚĆ NOMINACJI POLITYCZNY WKOŃCU PiSuar… Czytaj więcej »

Ronin
Ronin
2024 lat temu

A co to radio Via zostało wpuszczone na Audięcje u jej ekscelecni pani K.K. nie samowite – Panie Piotrze czy aby pismo o pozwolenie na relacje było ze stosownym wyprzedznie ??/ a czy może kolega redaktor Daniel nie był popychany przez ochronę ?? uuu widze że pani dyrektor zapomniała o standartach dla dziennikarzy "Bez Papieru" hahaha – no normalnie jeszcze raz cytuje sztuke " Do Piachu" hahah wykopać ją ze stołka

mania
mania
2024 lat temu

Żenada!!!!!!!Po prostu żenada!!!!!

Kontra-Bas
Kontra-Bas
2024 lat temu

Czy to jest Krośnieński Dom Kultury, czy Jasielski?

Była pracownica
Była pracownica
2024 lat temu

MW rzuca uroki na KK(to widać na zdjęciach), bo Jasielski Dom Kultury sprawia wrażenie prywatnego folwarku szefowej. Organizuje jakieś wernisarze dla swojego idola spoza Jasła, a miejscowych nie dopuszcza do korzystania z JDK. A dla jaślanina, to wernisarz się nie należy?:no:

KDK Krosno
KDK Krosno
2024 lat temu

Ludzie dajcie na luz. KK nie jest w stanie odmówić Markowi W. a zresztą, byliście kiedyś zakochani? Nie rozumiecie, ze Oni się kochają, a co w tym złego, ze za podatki Jaslan?? Oczywiście kochają się w sztuce, zeby nie było !!! ;-)B)

Bąk
Bąk
2024 lat temu

Puszczanie wiatru przez wiatra w towarzystwie pedziwiatra z JDK= wernisaż Witra:lol:

Ronin
Ronin
2024 lat temu

A ja mam pytanie na temt który dziś kolejny raz usłyszałem na mieście – i od dość poważnych ludzi – wiec pytam się czy prawdą jest że nasza pani dyrektor romansuje z panem Wtrem w jakimś mieszkanku w blokach na kotlinę ?? czy ktoś coś o tym wie – dość ciekawy temat zwłaszcza że go tak mocna pani dyrektor promuje robi jakieś jubileusz itp – proszę o informację lub wyprowadzenie mnie zbłednych informacji.

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x