PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Jasło ma sześciu kandydatów na burmistrza

O północy minął termin zgłaszania kandydatów na burmistrza. W Jaśle o najwyższą funkcje w magistracie powalczy aż sześć osób. Wśród nich nie ma faworyta, zwycięzcę poznamy więc najprawdopodobniej w drugiej turze.

Kandydaci na Burmistrza. Od lewej: Tadeusz Baniak, Andrzej Czernecki, Tadeusz Górczyk, Maria Kurowska, Janusz Przetacznik i Leszek Zduński.
Ze zgłaszaniem kandydatów komitety czekały do ostatniej chwili. Ostania swojego faworyta podała Platforma Obywatelska. Jeszcze w ubiegłym tygodniu działacze PO podkreślali, że może być zmiana kandydata, mówiło się, żę do wyścigu stanie prezes Gamratu Andrzej Czajka. Również Komitet Wyborczy „Jaślanie” zwlekał z ujawnieniem kandydata, pod uwagę brana była kandydatura Antoniego Wydro, który ostatecznie startuje do Sejmiku Wojewódzkiego z ramienia PSL.
O północy oficjalnie minął termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów, wójtów i prezydentów miast.
O fotel burmistrza ubiegać się będą: obecna burmistrz Jasła Maria Kurowska – Prawo i Sprawiedliwość; były wiceburmistrz Leszek Zduński – Platforma Obywatelska; były burmistrz Jasła Andrzej Czernecki – Komitet Wyborczy „Jaślanie”; były sekretarz miasta Jasła Tadeusz Górczyk – Komitet Wyborczy Przymierze Samorządowe Podkarpacia; dyrektor MOSIR Tadeusz Baniak – Komitet Wyborczy „Nasze Jasło”, prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Janusz Przetacznik – Forum Jasielskie.
Wszystkie komitety za najbardziej realny scenariusz uważają starcie dwóch kandydatów w drugiej turze wyborów. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy część z nich w przypadku odpadnięcia ich faworytów chce poprzeć kontrkandydata Marii Kurowskiej.
Wybory samorządowe, w tym bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędą się 21 listopada. Ewentualna druga tura odbędzie się 5 grudnia.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
89 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudiusz
Klaudiusz
2024 lat temu

No to jest pewność,że p. Kurowska wygra.Pozostali kandydaci to reprezentanci swoich wygórowanych ambicji, próbujących brać odwet za doznane porażki,zwolnienia z pracy przez urzędującą p. Burmistrz ,nie mogących się pogodzić z porażką doznaną od kobiety z własnej winy! Jeden wyjątek to p. Baniak,ale jego szanse liczyć należy w promilach,szkoda więc gadać po próżnicy!Drugi to p. Przetacznik,człowiek kompetentny,ale utożsamiany z ideologią minionej epoki skazany na porażkę w kościółkowym społeczeństwie.
Ale póki piłka w grze wszystko możebne-przecież do gawiedż pcha kartki w pudełka!Demokracja ponoć jeszcze jest!

nasze J
nasze J
2024 lat temu

WAM JUŻ DZIEKUJE PARTYJNIACY I POPAPRAŃCY
Maria Kurowska – Prawo i Sprawiedliwość;
były wiceburmistrz Leszek Zduński – Platforma Obywatelska

Sportowiec
Sportowiec
2024 lat temu

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy koło miejskie PO nie poparło Zduńskiego, prawie jednogłośnie podjęto za to uchwałę o poparciu Janusza Przetacznika, kandydata Forum Jasielskiego, prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie wiemy jednak czy uchwała dotarła do Rzeszowa, czy może „zaginęła” po drodze. Głośno zaczęto mówić za to o tym, że w ostatniej chwili do „gry” stanął Andrzej Czajka, prezes Gamratu.
– Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – odpowiedział zapytany o to tydzień temu Czajka.
Ostatecznie PO wystawiło Zduńskiego.
ALE sie chlaja w tej PO do koryta do koryta

wyborca
wyborca
2024 lat temu

J. PRZETACZNIK – burmistrz

progres
progres
2024 lat temu

najwiecej głosów zbiedze ten który wspierał będzie rozwój piłki w jaśle

Marek
Marek
2024 lat temu

Przetacznik najlepszy.

JKs
JKs
2024 lat temu

Baniak napewno nie bo problemy zawsze robił Czarnym z opłatami za wynajem obiektu przy Sniadeckich, Kurowska nic nie zorbiła, Czarnecki – szkoda gadać, reszta- zobaczymy

arni
arni
2024 lat temu

do jks. to nie do baniak robił zamet tylko ten wasz pseudo prezes wegrzyn. Baniak jest jak najbardziej za sportem!

Nastrodomus
Nastrodomus
2024 lat temu

Obiektywny ranking kandydatów:
– kompetencja:
1) Czernecki
2) Przetacznik
3) Baniak
– cechy charakteru:
1) Zduński
2) Czernecki
3) Baniak
– wpływy polityczne:
1) Przetacznik
2) Zduński
3) Czernecki
– ewentualna ekipa rządząca miastem:
1) Przetacznik
2) Czernecki
3) Kurowska
– wpływy w społeczności jasielskiej:
1) Kurowska
2) Przetacznik
3) Baniak
Przypuszczalna II tura Przetacznik – Kurowska.
Burmistrz – Przetacznik.

Ronin
Ronin
2024 lat temu

P.O. dała za słabego kandydata – PiS to się pogrążył a Pan Przetacznik ??? dziwne dla mnie —- oj ale słuchy mnie dochodzą ze ponoć nie ważne kto startuje ważne kto liczy ….

majk
majk
2024 lat temu

dzisiejsze „Nowiny”: „koło miejskie PO nie poparło Zduńskiego, lecz prawie jednogłośnie podjęło uchwałę o poparciu kandydatury Janusza Przetacznika”
Czyli Przetacznik wyrasta na najpoważniejszego kontrkandydata Kurowskiej!

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Kurowska albo Przetacznik.
Co zrobil Czernecki w ubieglej kadencji dla miasta? Miasto kompletnie sie nie rozwijalo wrecz popadalo w ruine. Temu panu juz podziekujemy.
Baniak – buehehe wolne zarty
Co do reszty to maksymalnie ale na wiceburmistrza

Do Klaudiusza
Do Klaudiusza
2024 lat temu

Ta Twoja nie w prost agitacja za Przetacznikiem ujawniła właśnie to co najbardziej dolega Przetacznikowi, to jest pogarda do zwykłych ludzi. Wiedzą to Ci, którzy mieli okazję mieć inne zdanie niż Pan Przetacznik.

mik
mik
2024 lat temu

Jedyną osobą z kandydatów których mamy,która jest dobrym menadzerem i jest w stanie zarządzać miastem jest Pan Przetacznik .
Reszta moim zdaniem na to stanowisko po prostu się nie nadaje-brak
kompetencji.

Sobniów
Sobniów
2024 lat temu

Oczywiście że Janusz Przetacznik. Jedyny prawdziwy menago w tym, „szkolnym” towarzystwie.

mieszkaniec jasła
mieszkaniec jasła
2024 lat temu

Mamy już dość partyjnych działaczy.Dajmy szansę bezpartyjnym.Górczyk jest kandydatem,który daje nam jakieś szanse.

Miejscowy rydzyk
Miejscowy rydzyk
2024 lat temu

Te wasze analizy to mam gdzieś, to ja decyduje i włącze ambony wtedy kiedy trzeba i na kogo trzeba! To jestem demokracją@jaslo.pl

Młody
Młody
2024 lat temu

Wynik jest już ustalony. Wygra Baniak, który ma pierwsze miejsce na liście i najmłodszą ekipę kandydatów na radnych. Oni rozwalą kilkudziesięcioletnią czarną pajęczynę przy pomocy Klaudiusza.

Ranking
Ranking
2024 lat temu

1.Przetacznik 2.Górczyk ……..reszta szkoda pisać

genowefapigwa
genowefapigwa
2024 lat temu

Przetacznik już pokazał co potrafi. Dać szansę innym może Górczyk lub sprawdzony Czernecki.

mik
mik
2024 lat temu

…tak Czernecki już się sprawdził i wystarczy

1lng
1lng
2024 lat temu

Przetacznik? Nie słyszałem za dobry opini o nim, jeśli w ogóle jakies dobre były. A agitatorzy(albo agitator bo co to jest zmienić ip przy neostradzie) niech się tak nie napalają bo osiągacie odmienny skutek od zamierzonego, tu nie onet.pl.
A co do Baniaka to on czasem nie z protekcji Kurowskiej tym dyrektorem został? oczywiście nie ma żadnych szans jest pewnie tylko po to żeby „przekazać” swoje głosy w 2 turze noi żeby się pokazać. W końcu po pierwszym starcie został dyrektorem.

Tosia
Tosia
2024 lat temu

Ależ ludzie pana Przetacznika siedzą na komputerach, pewnie komputery aż się grzeją w spółdzielni, żeby tylko jakiś komentarz umieścić, ha, ha, ludzie to widać, dajcie sobie siana

majk
majk
2024 lat temu

do „Tosia” i „lng”: blade macie widzę pojęcie o adresach IP. Gdyby to ludzie ze Spółdzielni pisali te komentarze to wszystkie byłyby z jednej wiązki IP. Podobnie jest z Neostradą – też jedna wiązka.
Moja rada – uczyć się, uczyć się, uczyć się… 🙂 a Przetacznik i tak wygra bo jest po prostu najlepszym kandydatem dla Jasła!

gbur
gbur
2024 lat temu

Kurowska – najgorsza i najbardziej skompromitowana (przez własne działania) kandydatka. Ludzie przejrzyjcie na oczy . Dość rządów klerykalnych w Jaśle. To miasto zasługuje na coś lepszego.
PiS precz z Jasła na zawsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

Wyrazy współczucia dla Platformy Obywatelskiej !

seba
seba
2024 lat temu

Tosia ma rację komputery w spółdzielni są gorące oraz osiedlowych administratorów, A tak ogólnie to Przetacznik czy Górczyk są bez szans, reszta powalczy.

zrozpaczony wyborca
zrozpaczony wyborca
2024 lat temu

Niestety ale obawiam się, że powtórzy się niczym z koszmarnego snu sytuacja sprzed 4 lat, gdy głosy na w miarę rozsądnych kandydatów podzielą sią i do II tury wejdą znowu dwaj najsłabsi kandydaci – Kurowska i Czernecki. To tak jak wybór między tyfusem a dżumą.

Tosia
Tosia
2024 lat temu

Do majk ha, ha, ha przecież własnie swoim wpisem udowodniłeś, że nic nie robicie tylko siedzicie przy komputerze i dbacie o dobre komentarze dla Pana Przetacznika (pewnie jeszcze robi to jedna osoba z różnych komputerów), przecież ledwo co dodałam komentarz a ty za moment na niego odpisałeś. Tym właśnie udowodniłeś, że mam rację, i że siedzicie przed monitorem i kontrolujecie wpisy tak by szybko na nie odpowiedzeć, zabawne to jest. Ja nie promuję nikogo, weszłam tu z ciekawości, ale dziecko by zauważyło, że te pozytywne komentarze pisze jedna osoba. Pisał Pan, że gdyby te pozytywne komentarze o Panu Przetaczniku pisali… Czytaj więcej »

Bodex
Bodex
2024 lat temu

Romka Kościofa mi tu brakuje. Byłby dobrym i godnym kandydatem… 🙂

Tosia
Tosia
2024 lat temu

do Majk
jeszcze jedno
napisał Pan, cytuję:
„Moja rada – uczyć się, uczyć się, uczyć się… 🙂 ”
Po tym wpisie widzę, że jest Pan tak samo nieuprzejmy i arogancki jak Pana szef.
Wie Pan, nie każdy musi mieć wiedzę z dziedziny informatyki.

ixi
ixi
2024 lat temu

jakis PROGRAM, POSTULATY?????? NIC???? czyli jak zwykle ROBIMY POD SIEBIE…a wy glupki dalej glosujcie na ten mentalny beton…

ixi
ixi
2024 lat temu

a moze jakas debata w regionalnej TV???????…i przestancie z tym Przetacznikiem – chlop sie wizualnie nienadaje W A C H O L E go dyskwalifikuje ; )

majk
majk
2024 lat temu

do Tosia:
1) to pracownicy Spółdzielni siedzą teraz w domach??? heheheh 🙂
2) Janusz Przetacznik nie jest moim szefem – jest tylko MOIM kandydatem na burmistrza Jasła – tak jak i kilku innych osób, które tu wyrażają poparcie dla niego (a które Pani obraża)!
3) Nie każdy musi mieć wiedzę z informatyki – ale jeśli takiej wiedzy nie ma to niech się nie wypowiada na tematy o których nie ma bladego pojęcia.

obserwator
obserwator
2024 lat temu

nie wiedziałem, że pieniądze „za powódź” były przetacznika :)))
gratuluję rozeznania:)
coś ci się pomieszało kolego…

hahaha
hahaha
2024 lat temu

Tosia czynszu nie płaciła…..i miała nadzieję, że jej umorzą….

1lng
1lng
2024 lat temu

wiązke to można chrustu nazbierać . Wiązke pff ….
w twojej „wiązance” majk przynajmniej 2 adresy używasz naprzemiennie do pisania komentarzy. Ciekawe dlaczego.

JASLAK
JASLAK
2024 lat temu

tylko pani kurowska kiedy do tej pory byly kwiaty w miescie czarnecki nic nie robil i tak go chwala jego kolesie baniak straszy wyglademglosuje na P KUROWSKA

majk
majk
2024 lat temu

do „1lng”:
– używam jednego IP
– wpisz sobie w Google’a „bunch of IP addresses” (polskie tłum. „wiązka adresów IP) to się może dowiesz czegoś nowego cwaniaczku

Karpaciarz
Karpaciarz
2024 lat temu

Tylko Maria i nikt inny !
do progres: a co to piłka tylko w Jaśle sie liczy ??

do Tosi
do Tosi
2024 lat temu

Czynsz trzeba płacić to Prezes nie opier…li.A jak pan Przetacznik taki niedobry to dlaczego niby pracownicy by mieli tu laurki na jego temat pisać?

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Tosia którym jesteś kandydatem? Maryją czy innym bo piszesz takie bzdety żeby tylko pisać. Jedynie J. Przetacznik może coś zrobić dla Jasła. Przetacznik na burmistrza. Cała moja rodzina na niego zagłosuje.

Lessi
Lessi
2024 lat temu

Tylko Nasze Jasło z liderem BANIAKIEM. Młodzi! Do ataku……!!!

ogd
ogd
2024 lat temu

Tylko Maria Kurowska naszym burmistrzem.

kamil
kamil
2024 lat temu

Pani Mario wygra Pani. niech sie Pani nie przejmuje krytryką. to polska mentalość, wszystkich muszą krytykować a sami siedzą i pierdzą w stołek 🙂 szkoda zwracac uwage na takich. zresztą większość to dzieci poniżej 18 lat lub tacy co i tak nie glosują, bo uważaja że to nie ma sensu. ale narzekać to jest sens 🙂
jak dobrze pójdzie to w I turze Pani wygra. powodzenia, będzie dobrze !

Prawada
Prawada
2024 lat temu

wpływy polityczne:
1) Przetacznik
raczej chybione on ma tylko w SLD
reszta to mają lepeze i zdunski i czernecki !

A.
A.
2024 lat temu

A ja się pytam: gdzie byli rodzice ?!

też wyborca
też wyborca
2024 lat temu

piszę też wyborca bo „wyborca” widzi Burmistrzem tylko Przetacznika a ja mam odmienne zdanie. Ten Pan stosujący na co dzień zasadę dziel i rządź ma, jak to się mówi tyle samo zwolenników co przeciwników. Prawda jest jednak inna, Ci dla których był łaskawy i wiele Mu zawdzięczają, poszli by za min w ogień i są bardzo aktywni w agitacji na Jego korzyść. Jednak smutną prawdą jest to, że dużo większej liczbie ludzi wyrządził On krzywdę lub potraktował jak śmieci. Problem w tym, że tak traktuje On ludzi słabych, którzy nie potrafią się sami obronić lub tych oponentów, którzy nie zajmują… Czytaj więcej »

paweł
paweł
2024 lat temu

Rodacy…jak widzę większośc idiotycznych wpisów to można się spodziewac najgorszego wyboru ..no ale cóż..jakcy mieszkańcy to i taki burmistrz.

gefreiter Kania
gefreiter Kania
2024 lat temu

Jasło jest PiS i będzie PiS

Back to top button
89
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x