PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

"Była to najlepsza kadencja jaka się wydarzyła w mieście Jaśle"

Maria Kurowska ocenia mijającą kadencję jako najlepszą jaka mogła się wydarzyć w historii Jasła. W rozmowie z portalem Jaslonet.pl mówi o zaniedbanej kampanii wyborczej i idealnej pozycji startowej dla nowej władzy. Przyznaje, że ma styl życia bez planów i nie wiem czym zajmie się gdy opuści urząd miasta.

Maria Kurowska (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Jak pani ocenia kampanię wyborczą oraz niedzielny werdykt mieszkańców?
– Wynik wyborczy jest taki jaki jest. Trochę mi przykro, że przegrałam po tej intensywnej pracy czteroletniej, trochę zaniedbałam sobie kampanię wyborczą no i efekt jest taki, ale ja się cieszę że udało mi się tyle w tym mieście zrobić, tyle środków ściągnęłam, że jest zupełnie inny wizerunek miasta Jasła, pokazałam co potrafię, ja mała kobieta. Natomiast jak pięciu mężczyzn zastartowało i każdy walczył ze mną no to cóż, musieli z tą małą słabą kobietą wygrać. Nigdy przegrywanie nie jest sytuacją łatwą, natomiast ja jestem znana ze swojej dzielności, i w związku z tym nie będę tutaj rozdzierać szat. Życzę nowemu burmistrzowi, żeby mu bardzo dobrze praca szła, aby to też był okres intensywnego rozwoju, i żeby ta praca którą żeśmy włożyli nie została zmarnowana a kontynuowana dalej.
Jak w pani oczach wygląda ta mijająca kadencja?
– Kadencja która minęła myślę, że była najlepsza jaka się wydarzyła w mieście Jaśle od całej jego historii ponieważ ok. 72 mln środków zewnętrznych przypłynęło do miasta Jasła, to spowodowało całkowitą odnowę dróg, chodników, obiektów szkolnych, domów ludowych i innych obiektów.
To dobra pozycja startowa dla nowo wybranej władzy?
– Myślę że to stan znakomity do działań na następną kadencję. Dodatkowo jeszcze to, że miasto nie jest zadłużone, miasto ma 22% zadłużenia, to jest sytuacja wyjściowa rewelacyjna, można teraz dalej pozyskiwać środki zewnętrzne, można inwestować, remontować, można dalej to nasze miasto doprowadzać do tego stanu.
Krótko o planach na przyszłość?
– Ja mam styl życia bez planów, chociaż to może nie jest modne, po prostu zderzam się z jakąś sytuacją to ją rozwiązuję i coś robię. W tej chwili, ponieważ jeszcze pracuję to się nie zajmuję tym co będę robić, jak już w tej pracy nie będę.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

122
Dodaj komentarz

avatar
122 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
BullbabyX.P.smiechpepe Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
misiek
Gość
misiek

Widac ze chwalacy pana Pabiana nie mieli z nim szerszych kontaktow, styl uprawianych kontaktow z petentami przypominal relacje wladca i niewolnik a do tego przyglup,ani kultury ani dobrych manier ,a i pomysly dotyczace Jasla niezbyt blyskotliwe,nie ma kim sie zachwycac

agat25
Gość
agat25

..cytat…“Była to najlepsza kadencja jaka się wydarzyła w mieście Jaśle” – KUROWSKA !!! TY NAJBARDZIEJ NIE UDOLNY – SZKODNIKU , ,,BURMISTRZU” W HISTORII MIASTA JASŁA !!!!!!!!!!!!!! Ty zarozumiała kabotynko – szkodziłaś Jasłu przez cztery lata i jeszcze śmiesz wypowiadać taki stek bzdur , TO NIE SPOTYKANE . Pamiętasz to ,Ty nieudolna jak Ci przed wywiadem dla TVP pod czas powodzi na Szkolnej powiedziałem że Jaślanie (poza PISDOLCAMI) nie nawidzą Cię za Twój beznadziejny styl sprawowania ,,władzy” ??? Popatrz na swojego Guru – jego najlepsi żołnierze go OLALI , tylko ciemniaki zostali ,ale tylko na chwilę. Mam nadzieję że jak będziesz… Czytaj więcej »

czaY
Gość
czaY

Pani Marysiu! Dziękuję za piękną kadencję! Za to piękne Jasło, które nabrało kolorytu! Za słowa serdeczności kierowane do mieszkańców ogólnie, ale również i indywidualnie do każdej napotkanej osoby! Za twarde obstawanie za naszym miastem. Za godne jego reprezentowanie na wszelkich arenach! Nie obyło się bez nietrafionych decyzji, ale któż takich nie podejmuje!? „Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi nic.” Dlatego cieszę się, że mogłem mieszkać w Jaśle za Pani kadencji ! Tak jak ktoś wyżej napisał, elektorat Pana Czerneckiego pokazuje swoją niedostateczną kulturę, wypisując chamskie słowa pod Pani adresem. A i sami członkowie zwycięskiego Komitetu dopuszczali się podczas… Czytaj więcej »

jaslomojemiasto
Gość
jaslomojemiasto

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wykształceniu radnego Czeluśniaka. Slyszałem żę kończył jasielską piątkę, czy to prawda?

dziad
Gość
dziad

Pani Kurowska: gospodarz +, polityk – .Burmistrzem jest się dla miasta i wszystkich jego mieszkańców. Przegrała Pani na własne życzenie – moherowe berety wyszły z mody (nawet w Jaśle). Niestety, wraz z Panią przegrało Jasło.

Kinga
Gość
Kinga

Podziękowania za pracę dla Pana Pabiana!

sfhgf
Gość
sfhgf

zero ładu i składu, gramatyka na poziomie przedskolaka, a składnia rodem z Wąchocka..dzięku bogu za Andrzeja !!

jasielska
Gość
jasielska

kilka razy mnie tu wycinano gdy pisalam dobrze o Kurowskiej, mialam nie pisac wiecej, ale zrobie to po raz ostatni (pewnie tez mnie wytną): otóż chciałam powiedzieć, że czytając wypowiedzi przeciwników byłej pani burmistrz, jestem szczęśliwa, ze nie należę do elektoratu Zwycięzcy. Że nie dałam się zwieść kwiecistej mowie tych panów. Ale nawet mimo to wstyd mi, że moi krajanie- Jaslanie – wyborcy Zwycięzcy reprezentują taki poziom intelektu i nienawiści – dowód: powyższe wpisy.

ona
Gość
ona

nie narzekajcie na pania burmistrz bo wiele dobrego w miescie wprowdzila, nie wyobrazam sobie ze przy powodzi jaka byla w czerwcu, np obecnego pana burmistrza jak sie udziela mieszkancą i znimi jest podczas tych okropnych chwil…..on juz byl burmistrzem i nie wniósł do naszego miasta tak wiele.Ale Polacy z tego słyną, że lubią narzekać…..

MIESZKANKA JASŁA
Gość
MIESZKANKA JASŁA

WIELKA KOBIETA DLA ZWYKŁYCH LUDZI KAŻDY MÓGŁ SIĘ Z NIĄ SPOTKAĆ I ROZWIĄZAĆ SWÓJ PROBLEM TERAZ SIĘ ZACZNIE MAJESTAT PRAWA DO TEGO PANA JAK BYŁ PRÓBOWAŁAM ALE ZA NISKIE PROGI ROZMAWIAŁ TYLKO Z KIM CHCIAŁ I O CZYM CHCIAŁ LUDZI PRACY TRAKTOWAŁ JAK ŚMIECI DZIĘKUJEMY PANI PANI MARIO JEST PANI W SERCACH WIELU LUDZI

Paweł
Gość
Paweł

Ile kobieto to jest 22% z miliona czy miliarda -mydlisz na sam koniec o najpiekniejsza i najlepsza…pokaz budżet a dowiemy się z jakiej kwoty jest 22%..mam nadzieje że nie z miliarda.
Ta kobieta jest ….ona wyremontowała domy ludowe?…i pewnie karmiła mewy bedąc nad morzem…

Neron
Gość
Neron

A ja pytam gdzie jest KLAUDIUSZ ten który tak niedawno zachwycał się dokonaniami Kurowskiej ? Obiektywny redaktor pewnie wyjechał do ……..Dąbrówki

Ronin
Gość
Ronin

Widzę że mówi pani w prost jaki był styl pani władzy w mieść „- Ja mam styl życia bez planów”

mieszkanka
Gość
mieszkanka

żałuję że przegrała …. była naprawdę wspaniałym burmistrzem i Jasło w końcu zmieniło się dzięki niej na lepsze. Bardzo dziękuję Pani Mario za te wspaniałe 4 lata, bo dała Pani z siebie wszystko co bardzo pozytywnie wpłynęło na Jasło. Teraz pozostaje mi życzyć sukcesów w dalszym życiu … no i może znów za kilka lat uda się Pani zasiąść na krześle burmistrza naszego miasta. Serdecznie Pani tego życzę. A innymi opiniami niech się Pani nie przejmuje bo widocznie piszą je osoby które jeszcze nie dorosły. Pozdrawiam

laki
Gość
laki

no jak taki fajnie było dlaczego nie zostałaś wybrana na kolejną kadencje … heee

świadkowka
Gość
świadkowka

To z tego tekstu wynika, że znajomość historii naszego miasta przez Panią eksburmistrz jest bardzo mała i nie wybiega poza granicę XXI wieku. Przypominam, że był ktoś taki jak Alojzy Metzger, Andrzej Pawłowski czy Antoni Koralewski, radzę pani eks poczytać trochę na Ich temat to wtedy dowie się Pani jak mało Pani zrobiła 🙂

TxT
Gość
TxT

poszla w Pis du!

tygrys
Gość
tygrys

dlaczego pozwalacie zamieszczac komentarze przez „agat25” przecież to jest jakiś prostak i cham ….. chyba też absolwent szkoły specjalnej !!!!!!!!

~passat
Gość
~passat

Taka jest domena pisuarków, jak ich ktoś nie pochwali to sami się chwalą. Nareszcie skończy się marnotrawienie pieniędzy na psucie wizerunku miasta, pielgrzymki, procesje i dotacje kleru katolickiego. Jest wolny etat u proboszcza Mariana w Sobniowie za gosposię. Pośpiesz się, bo może być za póżno.

kosmos
Gość
kosmos

Ta kobieta nie ma za grosz wyobraźni

gbur
Gość
gbur

Całkowity brak samokrytycyzmu ! Nawet po sromotnej klęsce tej pani i
sekty, do której należy zachowuje samouwielbienie – chyba nie dociera do niej, że to już koniec. Bardzo dobrze ,że nie została burmistrzem, choć nie potrafi odejść z klasą (trzeba ją mieć).

Mikser
Gość
Mikser

Krótko-należy podziękować p. Burmistrz za to co zrobiła dla miasta i jego rozwoju.Podziękować zarządowi Urzędu Miasta.Pewnie wiele by można by jeszcze zrobić więcej,gdyby w Radzie zasiadali kompetentni ludzie… No,ale na to wpływ ma(niestety) ulica…Pozostaje nadzieja,że p. Czarnecki nie zmarnuje otwarcia kadencji,pomimo,że skład Rady budzi obawy…Czekać wypada na rezultaty nieoczekiwanej zmiany miejsc.

agat25
Gość
agat25

Kurowska ! dzięń w którym dostałaś szpica w 4 litery jest najpiękniejszym prezentem mikołajkowo-nowo rocznym po 4 latach najgorszych nieudolnych rządów pod twoim nazwiskiem . ……………………….. D Z I Ę K U J Ę…

a
Gość
a

swiadectwo pracy i do pupu za 500 zlnetto

Wyborca
Gość
Wyborca

Po przeczytaniu wywiadu doszedłem do wniosku że Pani Burmistrz cierpi na narcyzm. Zacytuję z Wikipedii: „Można wyróżnić dwa typy narcyzów. Oba posiadają mimowolną tendencję do koncentrowania się na własnym wizerunku, na tym, jak są spostrzegane przez innych. Pierwszy z nich to osoba niepewna. Spojrzenia innych po prostu ją paraliżują, czuje się ciągle obserwowana, lecz jest to dla niej niekomfortowe. Każda krytyka jest dla niej klęską. Drugą grupę osób narcystycznych stanowią ludzie, którzy są pewni siebie i nie przejmują się zupełnie opiniami innych. Prezentują się jako wyraźnie wyższościowi, mają skłonność do mimowolnego poniżania innych ludzi i dawania innym do zrozumienia, że… Czytaj więcej »

Zyga
Gość
Zyga

Prawda jest taka ,że jest to niekopetentna ,kłamliwa,arogancka kobieta obnosząca się przesadnie z swoją wiarą.Trzeba jak najszybciej o niej zapomnieć.AMEN.

OBSERWATOR
Gość
OBSERWATOR

ZGADZAM SIĘ – SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA UBIEGŁĄ KADENCJĘ DLA RYSZARDA PABIANA – W-CE BURMISTRZA JASŁA!!!

jj
Gość
jj

niech teraz sobie chodzi po deptaku, i podziwia piękną fontannę na rynku

wyborca
Gość
wyborca

Pakuj walizki i jazda stad jak najszybciej opuszczaj NASZE Jaslo ale na pewno nie twojedabrowka tam twoja nora

kulk a
Gość
kulk a

oto ”obiektywna” ocena

AeR
Gość
AeR

Dobra robota Pani Marysiu i jestem z panią!!!

zuzia
Gość
zuzia

Dziekuję pani burmistrz! Dzięki Pani to miasto jest piękniejsze! A pani zasługi zostaną docenione!

vc
Gość
vc

Dla niej najlepsza kadencja bo zarobiła ok 500 000 zł

PO
Gość
PO

No to teraz na nogach do Częstochowy podziekować za 4 lata życia na nasz koszt i obiadki z prezesem co kilka tygodni w Jaśle.

Aśka
Gość
Aśka

“Była to najlepsza kadencja jaka się wydarzyła w mieście Jaśle”
cóż za pewność siebie tej Pani. Wróci do szkoły na posadkę zwykłej nauczycieli to nabierze nieco pokory.

Obiektywizm
Gość
Obiektywizm

Trudno posądzać tą osobę o obiektywną ocenę swojego włodarstwa. Nie była Kazimierzem Wielkim dla Jasła. Przed nią i po niej też było i bedzie wiele pracy koniecznej do wykonania. Była burmistrzem niebanalnym , bo zbyt emocjonalnie, dewocyjnie i nierozważnie podchodziła do swojej roli i swojego znaczenia. Niedoceniony został z pewnością jej zastępca Pabian. Człowiek, który w cieniu i w ciszy robił prawdziwą robotę. Bez niego nauczycielka zginęłaby w ciągu 2 lub 3 dni. Tak to już jest, że na niejednego szefa, nie grzeszącego fachową wiedzą, ale z tupetem, pracuje pracują inni, schowani w cieniu. Podziękowania za tą kadencję należa się… Czytaj więcej »

Ewa
Gość
Ewa

o Boże. Trochę pokory p. Mario!! nigdy nie było lepszego burmistrza niz pani, nigdy nie było tak pieknego człowieka jak pani ….. co za samouwielbienie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

widać że zdruzgotana
Gość
widać że zdruzgotana

„Dodatkowo jeszcze to, że miasto nie jest zadłużone, miasto ma 22% zadłużenia, to jest sytuacja wyjściowa rewelacyjna” to miasto jest czy nie jest zadłużone???

Wacek
Gość
Wacek

Ciekaw jestem, czy mieszkańcy Sobniowa tak samo oceniają kadencję. Sprawiedliwe rządy pani burmistrz doświadczyli na własnej skórze, gdy musieli stanąć w obronie fachowego dyrektora szkoły, wyrzuconego na bruk, którego miał zastąpić sobniowski organista.

Zastępca
Gość
Zastępca

99% zrobionych inwestycji w mieście w minionej kadencji to zasługa Burmistrza Pabiana. Zorientowani w temacie dobrze wiedzą, że nauczycielka wielokrotnie przeszkadzała mu w pracy swoimi nieziemskimi pomysłami i że chłop miał anielską cierpliwość do niej. Gdyby zostawił ją na parę dni samą w urzędzie to zginęłaby jak dziecko we mgle. Była głośna jak dzwon i tak jak dzwon pusta. Wielkie rzeczy robi się w ciszy i w spokoju. Dotyczy to nie tylko robienia dzieci. Podziękowania dla burmistrza Pabiana. Jest to niemożliwe, ale byłby on najlepszym zastepcą także dla Czerneckiego. Jeśli Czernecki wybierze sobie na zastepcę Górczyka bedzie powtórka z rozrywki… Czytaj więcej »

A
Gość
A

Dziękujemy Panu Pabianowi : za pracę, lojalność do swojego szefa / mimo wszystko to zaleta / a przede wszystkim za anielską cierpliwość.

pol
Gość
pol

IDZ NA STAŻ 765 ZŁ

kaczorek
Gość
kaczorek

jestem znana ze swojej dzielności….

idz stond
Gość
idz stond

i podziekuj ze nachlalas sie za free

xx
Gość
xx

GRUNT TO DOBRE MNIEMANIE I SOBIE !!!!!

.
Gość
.

Nie ma to jak dobra samoocena. Na szczęście oprócz samooceyny jest jeszcze ocena.
…Siadaj. Jedynka.

Jaślanka
Gość
Jaślanka

Niektórzy początkowo pracują sami,aby potem ktoś pracował na nich.Aby Kimś być trzeba sobie na to UCZCIWIE zasłużyć.

jaślanin
Gość
jaślanin

Pani Burmistrz dziękujemy za wszystko co Pani zrobiła dla miasta. Była Pani i jest sympatyczną, miłą i dobrą kobietą, zawsze można było na Panią liczyć.
Życzę wszystkiego dobrego samych pogodnych dni.

kaczorek
Gość
kaczorek

co to oznacza, że ma styl życia bez planów ja tego nie rozumie jak można miec styl życia bez planów to chyba znaczy że nie ma się stylu życia

jasielski
Gość
jasielski

co robić? to co masa młodych w jaśle(którzy nie wyjechali) czyli siedzieć na bezrobociu albo tyrać za 600 zł miesięcznie- zapraszamy do pracy

Close
X