PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Andrzej Czernecki dziękuje za zaufanie. "To nowe otwarcie dla Jasła"

Andrzej Czernecki pewnie wygrywa drugą turę wyborów w Jaśle i z wynikiem 55,52% zostanie nowym burmistrzem Jasła. Jaślanie obdarzyli go dużym zaufaniem oddając na niego ponad 6 i pół tysiąca głosów. Jego kontrkandydatka, Maria Kurowska uzyskała blisko 5300 głosów.

Andrzej Czernecki (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Dziękuję mieszkańcom za tak dużą liczbę oddanych głosów. To jest dla nas wielkie zobowiązanie, znam wszystkie nadzieje wyborców, które się wiążą z moją osobą i obiecuję sprostać wszystkim oczekiwaniom. Myślę że jest to nowe otwarcie dla Jasła, otwarcie na społeczeństwo obywatelskie – mówi na gorąco portalowi Jaslonet.pl Andrzej Czernecki.
Dobry wyniki kandydata Komitetu Wyborczego „Jaślanie” to także efekt poparcia pozostałych kandydatów pierwszej tury wyborów. Tadeusz Baniak, Tadeusz Górczyk, Janusz Przetacznik oraz Leszek Zduński wspólnie wsparli przed II turą wyborów Andrzeja Czerneckiego.
Andrzej Czernecki
To niewątpliwie bardzo wpłynęło na ten wynik. Powstała w mieście duża koalicja zgody i myślę, że ten wspólny program okaże się dla Jasła bardzo potrzebny – mówi Czernecki.
Przed nowym burmistrzem wiele pracy i wyzwań. Jednym z tych pierwszych będzie zaspokojenie oczekiwań kształtującej się w Radzie Miasta koalicji, opartej między innymi na liderach, którzy poparli Andrzeja Czerneckiego.
Myślę i liczę na to, że nam się uda, wszyscy jesteśmy przygotowani na ciężką pracę – optymistycznie podsumowuje burmistrz-elekt.
W Brzyskach wygrywa Papciak. Nowy Żmigród bez zmian
W gminie Brzyska w II turze wyborów spotkali się Józef Lenartowicz oraz Rafał Papciak. Zgodnie z przewidywaniami wygrał Rafał Papciak zdobywając 61% głosów (w I turze 48,8%). Były wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jasielskiego zastąpi na stanowisku wójta Ryszarda Papciaka.
Rafał Papciak (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Ogromnie się cieszę, że razem będziemy mogli pracować na rzecz gminy Brzyska. Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy, zapraszam do poddawania swoich pomysłów, planów. Zapraszam do wspólnego wysiłku dla dobra naszej gminy – mówi w rozmowie telefonicznej Rafał Papciak – Dziękuję za każdy oddany na mnie głos – dodaje.
Bez zmian w gminie Nowy Żmigród, tam w dalszym ciągu urząd sprawował będzie Krzysztof Augustyn, na niego oddało głos 60,73% wyborców. Jego kontrkandydatem drugiej tury była Mirosława Wójcik.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
95 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krosniak
krosniak
2024 lat temu

Krosno gratuluje Jasłu odPiSowania 🙂 Kawał dobrej roboty 🙂 Niech te puste bufony z PiS znaja swoje miejsce 🙂 Alleluja i do przodu 🙂 Jestesmy z Wami 🙂

jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

pan Czernecki już coś taki czerwony na twarzy….

rafał
rafał
2024 lat temu

Choroba filipińska? ;>

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

To ja panie Burmistrzu Klaudiuszek,który zawsze w Pana wierzył.To wcześniej co pisałem to było udawanie.Kurowska jest be.Zostanę redaktorem OJ ?

ED
ED
2024 lat temu

Gratulacje Panie Andrzeju
Caly Nowy Jork sie cieszy
Pozdrowienia dla Jaslan

pan kleks
pan kleks
2024 lat temu

haha i nareszcie odleciala czarownica na miotle

realista
realista
2024 lat temu

oby nowy burmistrz pokazał nowa jakość a nie stare zwyczaje i przyzwyczajenia bo Jasło potrzebuje osoby przedsiębiorczej-nie wazne z której partii. Bo jak nie to za 4 lata bedzie tu sciernisko w porównaniu do okolicznych miast.

BB
BB
2024 lat temu

Gratulacje dla Pana Andrzeja Czerneckiego. Ma Pan rację, wygrywa społeczeństwo obywatelskie. Jasło powraca do normalności po czterech latach kroczenia drogą donikąd. Pana zwycięstwo to dobry znak. Wygrywa profesjonalizm i zgoda. Dzisiaj możemy spokojnie powtórzyć hasło Premiera: budujmy mosty a mniej zajmujmy się polityką. Życzę Panu zdrowia i powodzenia.

js
js
2024 lat temu

Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Tommy
Tommy
2024 lat temu

Brawo Jaślanie! Serdecznie gratuluje nowemu burmistrzowi wreszcie ten stary, wredny burmistrz zniknie, bo to co ta pani wyprawiała nie przystoi takiemu pięknemu miastu jak J A S Ł O

gbur
gbur
2024 lat temu

BRAWO !!!!!
PiS sprowadzony na kolana – w Jaśle nie ma nic !!!!
PiSiory won z Jasła i nie zapowietrzać miasta.

familijny
familijny
2024 lat temu

do jaślanina – to proste wypił sobie lamkę szampana a tobie żal bo nigdy nie będziesz miał takiej okazji he he

xD
xD
2024 lat temu

No i w końcu ludzie w Jaśle przejrzeli na oczy… Oby tak dalej… Pani M już dziękujemy choć tak naprawdę to nie wiem za co…

S-S
S-S
2024 lat temu

Kurowska,Rzońca i cały obóz Pisuarów przewalili wybory na własne życzenie.Zapomnieli o fakcie,że służą żywym,potrzebyjącym mieszkańcom,a nie pielęgnowanie ciągłej żałoby po Zającu i budowanie mu pomników,krzyży,parków jego imieniem.Traumę było zostawić rodzinie i najbliższym,a nie publiczna jej pielęgnacja.Teraz mogą rzeczywiście prywatnie nosić po Zającu żałobę do końca swoich dni.Mieszkańcy dali dowód dezaprobaty dla takich działań,a nie mogą się spodziewać,że grupa różnej maści ,która podzieli stołki między sobą będzie pamiętać o nich.Oni już byli i za ich kadencji upadały największe firmy w Jaśle i oni byli przyczynkiem do ogromnego bezrobocia

do jaślanin
do jaślanin
2024 lat temu

do jaślanin: Znalazł się tap madl.

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

KLAUDIUSZ to pajacowanie ze mnie jest śmieszne.Dla ciebie słowo demokracja oznacza poprawne myślenie pod dyktando mediów,które opanowało szaleństwo niszczenia PIS.Ty jesteś ofiarą tej nagonki…I tyle.Ja szanuję wybór ludu, i wiem,że będzie miał to co chce.Lepiej….

HERBOWY
HERBOWY
2024 lat temu

JASLANIE JESTESCIE BURAKI WYBIERAJAC TAKIEGO LADACZNIKA ZAPLACZECIE

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

No to teraz zobaczycie… będzie fajnie? hahaha

lord do jaślanina
lord do jaślanina
2024 lat temu

TAK WYGLĄDA CZŁOWIEK SZCZĘŚLIWY I DUMNY Z OSIĄGNIĘTEGO WYNIKU! JAŚLANIE DALI GŁOS…..

wystraszony
wystraszony
2024 lat temu

rasizm precz! też byś był jakbyś całą noc nie spała. maria papa)

wyborca
wyborca
2024 lat temu

TO PANI BURMISTRZ NAS OKŁAMYWAŁA ? MÓWIĄC ZE JASŁO JEST I BĘDZIE PISOWSKIE ??????????

JAŚLANKA
JAŚLANKA
2024 lat temu

GRATULACJE DLA P. CZERNECKIEGO I DLA MIESZKAŃCÓW JASŁA ZA SŁUSZNY WYBÓR.

JAŚLANIN
JAŚLANIN
2024 lat temu

GRATULUJĘ PANIE BURMISTRZU.LICZYMY NA PANA,ŻE WYKORZYSTA PAN JAK NAJLEPIEJ SWÓJ CZAS I POPARCIE JAKIM PANA OBDARZYLIŚMY.PROSIMY O MĄDRY I TRAFNY DOBÓR WSÓPŁAPRACOWNIKÓW.ABY NIE POWTÓRZYŁA SIE SYTUACJA Z
Z POPRZEDNIEJ PANA KADENCJI.LICZYMY NA PANA!!!!!!!
POZDRAWIAM

jaślak do krośniak
jaślak do krośniak
2024 lat temu

a kiedy Wy odpisujecie to ciemne Krosno ? ,bo teraz ta z Was się będa śmiać.

jenkins
jenkins
2024 lat temu

Wyborcy Czerneckiego, miejcie teraz odwagę powiedzieć swoim dzieciom jak długo będą spłacać długi zaciagniete przez niego. To że teraz będzie brał kredyty i inwestował oraz spłacał długi wdzięczności dla swoich sponsorów to macie jak w banku. Życzę wam miłego spłcania długów oraz smacznego piwa na imprezach stadionowych.

jaślanka
jaślanka
2024 lat temu

Brawo, Jaślanie, BRAWO! Dziękuję wszystkim głosującym na p. Czerneckiego za mądrze oddany głos! 🙂 A p. Kurowska niech wraca na stare śmieci i tam buduje ronda. Stalinowi tym razem?

Wierny
Wierny
2024 lat temu

Jasło wolne od PiS:))) Marysia już z otumanionym psychotropami dyktatorkiem po wałach nie pobiega:)

Baba Jaga
Baba Jaga
2024 lat temu

Wreszcie moja koleżanka do nas wróci jeszcze kilka dni odpalić miotę i w domu.

pinokio80
pinokio80
2024 lat temu

czerwony na twarzy pewnie walnoł sete % z wrażenia i przegryzł ogórkiem he he he!!!

STEFAN
STEFAN
2024 lat temu

NO I P. RZONCA NIE ZOSTANIE WICE BURMISTRZEM, JEDNAK JASŁO NIE JEST PISOWSKIE,BRAWO-MOGE MIESZKAĆ W JASLE, NIE WYJADE, A JUZ MIAŁEM OPUSCIC TO MIASTO. DZIEKUJE MIESZKAŃCOM MOJEGO MIASTA. A TO WSZYSTKO PRZEZ JARA!!!!!! KTORY TAK SIE ZACHOWUJE I POZOSTAŁYCH PISOWCOW.GRATULACJE DLA P. ANDRZEJA.

nuśka
nuśka
2024 lat temu

nie chcemy Czarneckiego. Bufona, który w tamtej kadencji ukrywał się ciągle za plecami T. Górczyka. Lekceważył nas i ciągle tylko był w ZGDW gdzie się nachapał bo był MAO. Nie chcę nawet myśleć, że przewodniczącym Rady zostanaie DYzio marzyciel, tumany Jaślenie Brawo

szymek
szymek
2024 lat temu

Gratulacje dla nowego -„starego” burmistrza, ale przede wszystkim dla jaślan. Letarg powoli ustępuje i wygrywa realizm. Mam nadzieję, ze doświadczenie z panią Kurowską czegoś mieszkańców mojego miasta nauczyło i w przyszłości nie damy sobie strzelić w kolano.

soprano
soprano
2024 lat temu

Zobaczymy jakie to nowe miejsca pracy powstaną.

ooooooo
ooooooo
2024 lat temu

spadla kara na jaslo

podkarpacie
podkarpacie
2024 lat temu

Gratulacje dla Jaślan!
– PiS sprowadzony do parteru i w polityczny nie-BYT.
Kablówka z”Obiektywem” stracili mocodawcow ktorej wlasnie wypowiadam umowę, a co z Panią od JDK protegowaną byłej burmistrzyni – pewnie ma czarne godziny i dni.
Obydwie wytoczyly procesy jasielskim internautom – jak widać fortuna kolem się toczy…nie można walczyć przeciw wlasnym mieszkancom.
podkarpacie

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Panie Burmistrzu nie ma czasu na świętowanie. Czas brać się do roboty. A będzie jej bardzo dużo… Za 4 lata rozliczamy!

1lng
1lng
2024 lat temu

„pan Czernecki już coś taki czerwony na twarzy….”
to już tak profilaktycznie. Okazja przez 4 lata się na pewno znajdzie

wPiSdu
wPiSdu
2024 lat temu

komunikat KC PiS:
w II turze wyborów na burmistrza Miasta Jasła nasza kandydatka, towarzyszka Kurowska po długim i zaciętym boju zajęła zaszczytne drugie miejsce. Kandydat naszych przeciwników był przedostatni.

Trzy łapki
Trzy łapki
2024 lat temu

Do Marii K…!!!
W moim kochanym, pięknym Jasełku Szatan swe sieci rozwijał,
krzyż miał na szyi, nienawiść w sercu, na ustach Jezus Ma….Ryja!!…
Niech się błąka Poniechana, ludziom, światom Zapomniana,
wzbroń jej soli, wzbroń jej chleba, wzbroń jej domu, wzbroń jej nieba.
Niech się błąka obłąkana, zapomniana, poniechana!!!

Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

No i super. Udało nam się Jaślanie! Panie Andrzeju, pierwsza sprawa jest teraz taka. Kończą się przecież dotację unijne. Trzeba brać szybko co zostało. Zapomnijmy jak najszybciej o 4 minionych, pewchowych latach dla tego miasta. Wreszcie mamy w Urzędzie fachowca i do tego eleganckiego, potrafiącego poprawnie mówić po polsku w przeciwieństwie do coniektórych.

Kocie łapki
Kocie łapki
2024 lat temu

Do Alicji Zając, Marii Kurowskiej, Bogdana Rzońcy, Witolda Lechowskiego i Adama Pawlusia….Kury Wam szczać prowadzać, a nie politykę robić!!!

szczęśliwa
szczęśliwa
2024 lat temu

Dzięki!Teraz chociaż moja praca nie poszła na marne.Wcześniej dowoziłam ludzi do urn aby głosowali na Górczyka.Niestety nie udało się.Teraz robiłam to samo i na szczęście sukces.Gratuluję Panie Czarnecki i mam nadzieję że podniesiecie z Tadkiem Górczykiem Jasło na taki poziom na jaki zasługuje.Życzę wam owocnej współpracy bo mam nadzieję,że właśnie wy dwaj będziecie współpracować.

Antom
Antom
2024 lat temu

Pani Mario dziękuję że pani przegrała…

viking78
viking78
2024 lat temu

Panie Andrzeju Czarni Jasło czekają na realizację słów z JDK.Że ten wynik nas nie satysfakcjonuje.

Jacek z Kołobrzegu
Jacek z Kołobrzegu
2024 lat temu

Gratulacje mieszkańcom Jasła składa Kołobrzeg.

agat25
agat25
2024 lat temu

OGŁASZAM KONIEC PiS-U i KUROFFFSKIEJ W NASZYM JAŚLE :)))

Krystyna
Krystyna
2024 lat temu

Bardzo dziękuję Pani Marii Kurowskiej za Mądrą i Rzetelną pracę.Dziękuję za odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji mimo rzucania kłód pod nogi przez pseudojaślan -ludzi będących u władzy tylko dla własnych korzyści.Żal mi jedynie ,że niektórzy mieszkańcy Jasła nie kierują się własnym rozumem a ulegają modzie medialnej jaką kreuje aktualna władza. Teraz dopiero rozumiem Białoruś i to jak łatwo ludziom „wyprać mózg”.Pozdrawiam serdecznie Panią Marię Kurowską będąc przekonana,że Jasło tak zaangażowanej i oddanej miastu w rządzeniu osoby już nigdy nie będzie miało.

haha
haha
2024 lat temu

makadra poprostu makadra ! 😀

polak
polak
2024 lat temu

nuśka ! masz rację !!! zapomniało pospulstwo jak Czernecki grał z mieszkancami w ….teraz wraca odnowiciel za 4 latka zrobimy rachunek !!!

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Niech żyje Andrzej Czernecki Nasz kochany Burmistrz to mówiłem JA KLAUDIUSZ lizidupa 1 stopnia

Back to top button
95
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x