JDKKultura

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Paulina Gronkiewicz, Wioletta Krygowska i Sylwia Żabińska wygrały rejonowe eliminacje 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się 28 marca br. w Jasielskim Domu Kultury i 4 maja br. wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich w Rzeszowie.

56. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
W jasielskich eliminacjach wzięło udział 19 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ich umiejętności recytatorskie ocenili jurorzy: aktor Jacek Lecznar i instruktorka teatralna WDK w Rzeszowie Danuta Pado, przyznając 3 nominacje do konkursu wojewódzkiego oraz wyróżnienia.
Patronem OKR, najstarszego konkursu recytatorskiego w Polsce jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a głównym organizatorem Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie. Biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli. Konkurs rozgrywany jest w czterech kategoriach artystycznych: recytacji, teatru jednego aktora, poezji śpiewanej i wywiedzione ze słowa. W Jaśle od lat największą popularnością cieszy się recytacja i w tej właśnie kategorii wystąpili wszyscy uczestnicy rejonowych eliminacji w JDK.
Po konkursie jego uczestnicy wzięli udział w warsztatach recytatorskich, które poprowadził Jacek Lecznar.
Nagrodzone: Paulina Gronkiewicz (II LO w Jaśle, Koło Recytatorskie JDK), Wioletta Krygowska (Zespół Szkół nr 4 w Jaśle), Sylwia Żabińska (I LO w Jaśle, Koło Recytatorskie JDK). Wyróżnione: Agnieszka Substelna (I LO w Jaśle, JDK), Natalia Leśniak (ZS nr 4 w Jaśle).
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x