Kultura

Agnieszka Grębosz z Rzeszowa zwyciężczynią przeglądu piosenki kabaretowej (foto)

Pierwsza edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Kabaretowej Satyra – Song, który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Grębosz z Rzeszowa, z Centrum Sztuki Wokalnej.

Agnieszka Grębosz

Na co dzień Agnieszka jest uczennicą 2 klasy o profilu humanistyczno-filozoficznym I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Marzeniem Agnieszki jest zostać aktorką.

Kocham teatr i moim marzeniem jest dostać się do szkoły teatralnej i zostać aktorką. Kocham to i sprawia mi to wiele frajdy. Potrafię godzinami przesiadywać na próbach, to jest moje życie – mówi Agnieszka.

Potencjał w Agnieszce widzi Aneta Kowalkowska, przewodnicząca jury pierwszego przeglądu piosenki kabaretowej a na co dzień członkini rzeszowskiego kabaretu „Kaczka pchnięta nożem.”

Agnieszka pokazała wielką swobodę sceniczną, to jest naprawdę bardzo trudne, żeby wystąpić na scenie bez skrępowania, bez takiego obciążenia widownią, kamerami, tym, że ktoś nas ogląda i czasem trudno jest wystąpić. Agnieszka pokazała, że czuje się swobodnie na scenie w repertuarze, który sobie wybrała – mówi Aneta Kowalkowska.

Na konkurs do Jasła przyjechali uczestnicy z województwa podkarpackiego i lubelskiego, uczniowie szkół średnich oraz studenci. Oceniani byli przez profesjonalne jury w składzie Aneta Kowalkowska, członkini kabaretu „Kaczka pchnięta nożem”, Paweł Oszajca, nauczyciel muzyki ze szkoły muzycznej w Jaśle oraz Rafał Gużkowski, dyrektor DPS w Foluszu.

Gościnnie i poza konkursem wystąpił kabaret „Oriento” z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

Kabaret „Oriento” z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu

Uczestnicy prezentowali piosenki z repertuaru „Starszych Panów”, kabaretu „Dudek”, „Piwnicy pod Baranami” ale również Maryli Rodowicz czy zespołu „Niebiesko-Czarni” – mówi Agnieszka Kuczała, organizator konkursu.

Dobór repertuaru przez młodych wokalistów zaskoczył Anetę Kowalkowską.

Zaskoczyło mnie i zdziwiło, że młodzież wykonuje i interpretuje przede wszystkim stare piosenki kabaretowe, a nie sięga po nowe piosenki. Bardzo mi się podobał kabaret „Oriento” ,który pokazał piosenkę kabaretową w takim ścisłym tego słowa znaczeniu, ponieważ była i gra aktorska, i rekwizyt, dobrze dobrana muzyka i słowa – mówi Aneta Kowalkowska.

Kowalkowska podkreśla jednak, że dzięki takim ja te konkursy, powoli przełamuje się stereotyp, że Podkarpacie to pustynia kabaretowa. 

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x