Kultura

Sylwester w Jaśle: Andrzej Czernecki i Mateusz Mijal zapraszają

Wszyscy, którzy nie zdecydowali się gdzie spędzić ostatnie godziny starego i pierwsze nowego 2011 roku mogą przybyć na sylwestrową imprezę na jasielski rynek. Na obecnych czekać będzie dawka dobrej muzyki i sporo atrakcji.

Mateusz Mijal i Andrzej Czernecki (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Już za kilka dni na jasielskim rynku w noc sylwestrową stanie scena na której będzie wiele atrakcji a gwiazdą wieczoru będzie zespół Chłopacy, którego liderem jest wszystkim znany jaślanin, Mateusz Mijal – zapowiada burmistrz Jasła Andrzej Czernecki.
Mateusz Mijal urodził się w Jaśle, to tu zdobywał pierwsze sukcesy wokalne, od najmłodszych lat biorąc udział w wielu konkursach i festiwalach. Po ukończeniu gimnazjum przeniósł się do Krakowa, gdzie uczył się gry na trąbce.
W latach 2004-2006 udało mu się zawiązać współpracę z zespołem Ich Troje z którym koncertował i nagrywał płyty jako członek sekcji dętej. Kolejną muzyczną przygodą Mateusza już jako wokalisty był zespół Skangur oraz Dukat.
W 2008 roku po rozstaniu z poprzednim zespołem Mateusz założył nową kapelę pod nazwą „Chłopacy”. Mimo niewielkiego stażu potrafili zaistnieć na polskiej scenie muzycznej. W sierpniu ubiegłego roku z utworem „Wiara” wystąpili na festiwalu muzycznym SOPOT Hit Festiwal. Na przyszły rok planują wydanie debiutanckiej płyty.
Zapraszamy bardzo gorąco na sylwestrowy wieczór na jasielski rynek. Zagramy nasze piosenki, które już po nowym roku znajdą się na naszym debiutanckim krążku. W repertuarze znajdzie się również nowy kawałek, który będzie naszym nowym singlem – zaprasza Mateusz Mijal, lider zespołu Chłopacy.
Jak zapewnia Krystyna Kasprzyk, dyrektor Jasielskiego Domu Kultury, niewątpliwie największą atrakcją zabawy sylwestrowej będzie powitanie Nowego Roku, co uświetniać będzie występ „Chłopaków” jako gwiazdy wieczoru. Dodatkowo przybyli na jasielski rynek mieszkańcy, będą mogli spróbować szczęścia w konkursach z nagrodami. Przewidziany jest między innymi konkurs ekologiczny.
Wszystkie osoby, które będą się bawić na jasielskim rynku i będą chcieli wznieść toast lampką szampana, a zachcą te opakowania wrzucić później do pojemników, a nie na płytę rynku,  będą mieć szansę wygrania atrakcyjnych nagród – mówi Krystyna Kasprzyk, dyrektor JDK.
Impreza sylwestrowa rozpocznie się o godzinie 21:30, a planowane zakończenie przewidziane jest o  1:30. Organizatorzy nie wykluczają jednak przedłużenia noworocznego świętowania.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beta
Beta
2024 lat temu

Szkoda pieniędzy! Za takie „gwiazdy” to ja dziękuję.

wPISdu
wPISdu
2024 lat temu

Brawo tak trzymać panie Andrzeju! od 5 grudnia w tym mieście oddycha się inaczej, można swobodnie mówić bez obawy że PISiory mnie dopadną

do żaka
do żaka
2024 lat temu

Mędrzec Czeluśniak na vice burmistrza !!!!Andrzej rumiany proszę cię to dopiero będą jaja!!!!!

Hetfield
Hetfield
2024 lat temu

Panie Burmistrzu!!jeżeli Pan to czyta to mam prośbę-proszę przywrócić JDK uzdolnionej muzycznie(i nie tylko) jasielskiej młodzieży.to wstyd żeby zespoły których w Jaśle jest niemało,nie miały gdzie grać i pokazać się szerszej publiczności.za Pana poprzedniej kadencji nie było z tym problemu,mam nadzieję że teraz będzie podobnie i JDK znów stanie się miejscem wspólnych spotkań zespołów i ich fanów.

do dyzia
do dyzia
2024 lat temu

TW LUdwik działaj żeby Andrzej miał v-ce burmistrza i ciebie jako najbliższego człowieka , który wie o co chodzi!

ciekawa emerytka
ciekawa emerytka
2024 lat temu

JAKOŚ NIE WSPOMINAJĄ O KOSZTACH,MOŻE ZA DARMO ZAGRAJĄ ????????????????????????????

Haed
Haed
2024 lat temu

Pani Kasprzyk pani ekipa wyjechała!… proszę się podać do dymisji, osoba tak nieudolnie zarządzająca JDK powinna dawno odejść!!! Podobno w Cisnej w GOK-u jest jakaś wolna posadka!

Krystynka
Krystynka
2024 lat temu

Kasprzykowa jeszcze się wypowiada? Lepiej niech nic nie gada!

z jasła
z jasła
2024 lat temu

aaa nareszcie normalny zespół w Jaśle ;)) będziemy bawić ;))

do wszystkich
do wszystkich
2024 lat temu

A to za kadencji pani Kurowskiej był jakiś fajny sylwester? chyba nie bo jak sięgam pamięcią to były jakieś zespoły nie wiadomo skąd, a „chłopacy” to jest już coś.Panie Andrzeju życzę powodzenia!!!!!!!

jaslanka
jaslanka
2024 lat temu

Dlaczego jasielskie kino nie organizuje imprezy sylwestrowej? dwa fajne filmy, lapka szampana i byłby komplet na sali. Dlaczego nikt nie dba o to jedyne w miescie kino? w krosnie działają dwa, z sukcesem, a u nas? był dkf, byly pokazy kina offowego, a teraz cisza? kto zarządza tym kinem? czy podlega ono pod urząd miasta czy to prywatna działalnosc? wie ktos?

jaslanin
jaslanin
2024 lat temu

Macie swojego nowego burmistrza i jego „chłopaków” na rynku. Udanej zabawy

Do jaślanki
Do jaślanki
2024 lat temu

kino w Jaśle jest prywatne – ostatnio na Harrym P. tak wymarzłem, że odeszła mnie ochota na chodzenie do tego kina 🙁

Mustaine
Mustaine
2024 lat temu

niech muzyka rockowa wróci do JDKu!!!

fanEWY
fanEWY
2024 lat temu

Chcemy Ewy Farny!!!

soprano
soprano
2024 lat temu

Jaslanka ma rację.
Młodzi (no może nie wszyscy) chcą ambitnego kina. Dlaczego nie ma DKF-u. Nie każdy chce oglądać papkę filmową.

renegat
renegat
2024 lat temu

chlopacy?? epizod w ich troje nie dziekuje….!!!.. Widze ze jeszcze nie pora wracac. Mimo wszystko powodzenia ……. znajac zycie wiara i tak sie spije i bedzie bawila na rynku. 🙂
Co do kina popieram przedmowcow pora na ZMIANY !!

~passat
~passat
2024 lat temu

W JDK koniecznie trzeba posprzątać. Królowa Jasła już dawno wyjechała i czas jest na panią dyrektorową wsiąść do tego samego oplakatowanego autobusu a życie kulturalne i artystyczne nabierze sensu. Tam czai się niebezpieczeństwo dla Pana Burmistrza.

Back to top button
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x