r e k l a m a
Kultura

"Andrzej Szajna rzeźbiarz z Jasła" – zapowiedź

W piątek, 13 listopada 2009, o godz. 17-tej odbędzie się na sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury promocja niezwykłej książki – albumu poświęconego osobie i twórczości artystycznej Andrzeja Szajny – rzeźbiarza z Jasła.

Andrzej Szajna nie istniał dotychczas w świadomości mieszkańców swojego miasta, jego pamięć nie przetrwała czasów wojny i komunizmu, chociaż twórczość rzeźbiarska trwa nieprzerwanie w jego rzeźbach i ołtarzach w kościołach dawnej Galicji.

Wnuczka rzeźbiarza, dr Krystyna Szayna-Dec, wykładowca w jasielskim Zakładzie Filologii Germańskiej krośnieńskiej PWSZ, zebrała wszelkie dostępne wiadomości na temat swojego dziadka artysty, a także dotarła do rzeźb i kilku ołtarzy jego autorstwa.

Sfotografował je dla wydawnictwa jasielski fotograf Łukasz Rak, który także przygotował wystawę fotograficzną poświęconą twórczości Andrzeja Szajny. Styl, w którym tworzył Andrzej Szajna, to neogotyk. W formie krótkiego wykładu wypowie się o nim w czasie promocji książki historyk sztuki dr Piotr Łopatkiewicz.

Tytuł albumu: „Andrzej Szajna sculptor de Jasło” /”Andrzej Szajna rzeźbiarz z Jasła”/.

Tekst zawarty w albumie jest w trzech wersjach: polskiej, angielskiej i niemieckiej, dlatego też książka przystępna jest i znakomicie nadaje się na prezent nie tylko dla czytelnika polskiego.

Serdecznie zapraszamy na promocję niezwykłej książki o niezwykłej sztuce jasielskiego artysty!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
2024 lat temu

Brawa za wspaniałą realizację albumu.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x