Kultura

Andrzejkowy Wieczór dla najmłodszych w MDK

Tradycyjnie jak co roku 29 listopada 2008 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle został zorganizowany Wieczór Andrzejkowy dla dzieci.

Na uczestników tego wieczoru czekało wiele przyjemności; były zabawy, tańce, konkursy i wróżby.
Na początku zabawy dzieci zostały zaproszone na spektakl „BAJKOWY PRZEKŁADANIEC” w ramach programu profilaktyka tańsza niż leczenie.

W bajkowej formie zostały przedstawione niebezpieczeństwa współczesnego świata np.: „nie ufaj fałszywym przyjaciołom – również tym w internecie”, sposobach postępowania np.: „przecież duży powinien szanować mniejszego, starszy młodszego, silniejszy słabszego i odwrotnie”, mówi również o prawach i obowiązkach każdej i każdego z nas „Nikt cię siłą  nie ma prawa zmuszać do niczego, a szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego…”, oraz o wielu ważnych rzeczach niezbędnych w naszym życiu np. poczuciu humoru, akceptacji siebie i odmienności innych, pracowitości i wiary w sens spełnienia marzeń – „Bo w bajkach jest wszystko możliwe – a jakże! I u nas – także!

Atrakcją wieczoru było niewątpliwie lanie prawdziwego wosku przez ogromny klucz i odgadywanie przyszłości z cieni rzucanych przez woskowe odlewy. Ta, lubiana przez najmłodszych, forma wróżenia wprowadziła uczestników zabawy do zaczarowanego świata tajemnic.

W zabawie Andrzejkowej wzięło udział ok. 150 dzieci, dla których wspaniałe mamy z Rady Rodziców przygotowały „małe co nieco”.

Zgodnie z coroczną tradycją, spośród dzieci, które dokonały wpłaty na konto Rady Rodziców, wylosowano właściciela nagrody głównej – roweru, który ufundowała firma „ARGUS”. Szczęśliwy los należał do Michała Maczugi uczęszczającego  na zajęcia modelarstwa. Rozlosowano także 30 paczek z upominkami,  przygotowanych przez Radę Rodziców Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle. 

Impreza odbyła się w ramach programu „Uśmiech od ucha do ucha – w twórczym świecie malucha”, realizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle . Program został dofinansowany  przez Kuratorium Oświaty
w Rzeszowie

Krystyna Mikołajczyk
MDK Jasło

[Fotorelacja]

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x