r e k l a m a
Kultura

Andrzejkowy wieczór w bursie

W dniu 25.11.2009r. w Bursie Międzyszkolnej w Jaśle, jak co roku,  odbył się wieczór andrzejkowy,  nieodłącznie związany z wróżbami, laniem wosku i dobrą zabawą. Organizatorami imprezy były wychowawczynie: Pani Agnieszka Cygan i Pani Monika Czerkowicz.

Podstawowym celem tego spotkania była integracja wychowanków, a także aktywizacja do prezentowania uzdolnień artystycznych, rozwijanie pomysłowości w organizowaniu i prowadzeniu zabaw oraz promowanie kulturalnego  spędzania czasu wolnego.

Na wstępie młodzież została zapoznana ze źródłami ludowej tradycji jaką są andrzejki i uświadomiona, aby wróżby traktować jako dobrą zabawę.

Do wytworzenia miłego nastroju i pozytywnych emocji, stołówka bursy została tematycznie udekorowana, a zapalone świece i muzyka dodatkowo podkreśliły klimat tego wieczoru.

Mieszkańcy bursy aktywnie uczestniczyli we wszystkich zabawach i wróżbach, które przyniosły wiele śmiechu i radości poprzez swoisty, dowcipny charakter. Po wróżeniu, magiczne rekwizyty poszły w kąt i wszyscy ruszyli do tańca przy dźwiękach muzyki disco.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maria
Maria
2024 lat temu

Jaja w MDK,jaja w szkole.slowem andrzejkowe pitolenie….

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x