Kultura

Artyści z łęczyckiej "Plamy" w JDK

Wernisaż interdyscyplinarnej wystawy prac Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” odbędzie się w piątek (4 bm.) o godz. 18 w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

Można będzie obejrzeć prace 19 należących do „Plamy” autorów. Są wśród nich zarówno  plastycy  z dużym doświadczeniem i dorobkiem twórczym, jak i dopiero rozpoczynający swoją artystyczną drogę. Na wystawie prezentowane będą oleje, pastele, collage, akwarele, rysunki i fotografie.

Grupa „Plama” powstała w roku 1983, z inicjatywy Piotra Baczyńskiego, artysty malarza cieszącego się wielkim autorytetem w łęczańskim środowisku twórczym. Choć stowarzyszenie zostało zarejestrowane dopiero w 2004 roku,  prężnie działo od pierwszych chwil istnienia. Wystawy, konkursy, plenery, spotkania z artystami spoza kręgu sprawiły, że w Łęcznej zaczęli prezentować swe prace znani plastycy z innych regionów Polski, oraz z zagranicy. Członkowie „Plamy” rozpoczęli także działalność dydaktyczną, którą objęte zostały dzieci i młodzież. Grupa chętnie wspiera akcje charytatywne, organizuje plenery, warsztaty i konkursy.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x