Kultura

Baloniada w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle

Po raz kolejny Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie  Filia w Jaśle zorganizowała warsztaty skręcania zwierzątek z baloników. Tym razem dzieci z  klasy II „c” Zespołu Szkół  Miejskich nr 4 w Jaśle mogły nauczyć się  wykonywać z długich balonów pieska.

Baloniada w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle
Po powitaniu i przedstawieniu biblioteki w świat balonów wprowadziła wszystkich wierszem „Balonik” Doroty Gellner kierownik jasielskiej placówki mgr Grażyna Jędryczka. Głośne czytanie sprawiło dzieciom ogromną radość ponieważ wykonanie miało humorystyczne zabarwienie.
Na początku warsztatów na tle muzyki cyrkowej i uśmiechu dzieci Clown bawił wszystkich swoimi balonowymi sztuczkami. Podczas nich dzieci mogły zobaczyć, jak wykonuje się zwierzątka oraz różne stwory i zaobserwować technikę skręcania balonów.
Po pokazie odbyły się praktyczne zajęcia dla 26 uczniów. Podczas warsztatów dzieci zmagały się ze skręceniem balonu w pieska. Dla większości to zadanie manualne okazało się łatwe. Jednak potrzebujący pomocy mogli liczyć na Clowna i nauczycieli. Dzieci opuściły bibliotekę w radości i z nadzieją, że jeszcze kiedyś będą mogły uczestniczyć w takim spotkaniu.
Baloniada w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle
To już drugie warsztaty tego typu zorganizowane przez jasielską placówkę. Jesteśmy otwarci na taką działalność i z chęcią zorganizujemy jeszcze takie zajęcia dla grupy dzieci, które do nas się zgłoszą. Biblioteka powinna dbać o dzieci, ponieważ to „przyszłość narodu”. Właściwy rozwój dziecka to najistotniejsza rzecz we współczesnym świecie. Staramy się więc, aby dzieci ze społeczności lokalnej mogły skorzystać z naszej placówki i wynieść z niej jak najwięcej walorów edukacyjnych, wychowawczych, ale też zabawowych. Zachęcamy szkoły, nauczycieli i studentów do współpracy.
Grażyna Jędryczka / Daniel Korczykowski
PBW w Krośnie filia Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x