r e k l a m a
Kultura

Balonikowe szaleństwo w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle!

17 lutego w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle na Placu Żwirki i Wigury 9 odbyły się warsztaty skręcania z baloników zwierzątek i nie tylko. Pomysł zrodził się w trakcie spotkań w ramach „Galerii Twórczości Artystycznej Nauczycieli”, na które uczęszczał wcześniej Clown Feli – prowadzący warsztaty. Spotkania tego typu to od dawna planowany mariaż, który może przynieść wiele radości i korzyści edukacyjnych dzieciom, nauczycielom oraz jasielskiej placówce.

Balonikowe szaleństwo w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle!
Spotkanie miało charakter rozrywkowo-warsztatowy. Po ogłoszeniu, jakie biblioteka zamieściła w Internecie zgłosiła się nauczycielka nauczania zintegrowanego z Zespołu Szkół Miejskich nr 4 w Jaśle wraz ze swoją klasą liczącą 28 osób. Na początku Clown Feli zorganizował pokaz balonikowy. Na tle baloników i przy muzyce rozweselał przez kilka minut dzieci. Podczas pokazu dzieci mogły dostrzec technikę skręcania pieska, żyrafy, wiewiórki, szabli rycerskiej oraz kwiatka, który otrzymała nauczycielka. Na koniec pokazu Clown wykonał wielką ośmiornicę balonową, z której dzieci szczególnie były zadowolone.
Balonikowe szaleństwo w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle!
Następnie dzieci miały okazję same wykonać dwa wzory: pieska i szablę rycerską. Większość z nich sama wykonała zadanie, tylko nieliczni z pomocą Clowna i nauczycieli. Uczniowie wyszli z biblioteki rozpromienieni, obdarowani różnymi balonami i słodkościami.
Balonikowe szaleństwo w Bibliotece Pedagogicznej w Jaśle!
Wykonywanie zwierzątek czy jakichkolwiek wzorów z  balonów pomaga w nabyciu zdolności manualnych, które zawsze ułatwiają dzieciom sprawniejsze radzenie sobie w technicznych i plastycznych ćwiczeniach. Nasza placówka z chęcią zorganizuje  jeszcze takie warsztaty dla dzieci.
Grażyna Jędryczka i Daniel Korczykowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lincia
Lincia
2024 lat temu

Przykro mi, że nie miałam okazji spotkać Clowna w czasie balonowego szaleństwa. Mam nadzieję, że jeszcze będę mogła nadrobić zaległości w nauce robienia balonikowych zwierzątek.

Jaślanka
Jaślanka
2024 lat temu

Bardzo chciałam uczyć się robienia zwierząt, ale brakło wolnych miejsc. Myślę, że biblioteka zorganizuje jeszcze takie spotkanie. Pozdrawiam

Lila
Lila
2024 lat temu

Ale czad! Jak coś fajnego to wiadomo w Bibliotece Pedagogicznej !!! Szkoda, że tym razem mnie tam nie było!

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x