r e k l a m a
Kultura

Barbórka Górnika Naftowca

Tegoroczny Dzień Górnika Nafciarza w Jaśle to także rocznica 55-lecia istnienia najstarszego zakładu wiertniczego w Polsce – Przedsiębiorstwa Poszukiwań Nafty i Gazu w Jaśle.


Barbórka – bo tak od imienia patronki św. Barbary nazywa się tradycyjnie święto górnika – rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Stanisława B.M., po czym nastąpił przemarsz ulicami do Jasielskiego Domu Kultury, gdzie część oficjalna rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego oraz górniczego w wykonaniu Miejsko-Kolejowej Orkiestry Dętej.

– Barbórka to piękna tradycja, która łączy ludzi wykonujących najniebezpieczniejszy zawód na świecie. W dniu święta Barbórki, pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Przede wszystkim, pragnę życzyć Państwu bezpiecznej pracy, na tyle bezpiecznej, aby każdy dzień zaczynał się i kończył uśmiechem dla Państwa i dla Państwa rodzin – mówiła Małgorzata Chomycz, wicewojewoda podkarpacki.

Coroczne obchody Dnia Górnika Nafciarza nabrały wyjątkowego wymiaru z okazji 55-lecia Przedsiębiorstwa Poszukiwań Nafty i Gazu – najstarszej firmy wiertniczej. Z tej racji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał 13 „Medali za długoletnią służbę” pracownikom PNiG w Jaśle, a wręczyła je wicewojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz.

Oprócz wyróżnień Prezydenta RP dla najbardziej wyróżniających się pracowników przyznano awanse służbowe oraz inne odznaczenia: m.in.: odznaki „Zasłużony dla górnictwa RP”, „Zasłużony dla górnictwa naftowego i gazownictwa” oraz „Zasłużony ratownik górniczy”.


Kończący się rok to okazja na podsumowanie tegorocznych działań firmy oraz przedstawienie inwestycji. Jako przykładowe kontrakty można wymienić wiercenia w Niemczech, Ukrainie, Libii oraz realizowany otwór geotermalny w Toruniu, którego zleceniodawcą jest Fundacja Lux Veritatis Tadeusza Rydzyka.

Mimo światowego kryzysu finansowego sytuacja ekonomiczna spółki nie została zachwiana a wypracowany zysk, który w tym roku wyniesie ponad 15 milionów złotych ma pozwolić na dokonanie nowych inwestycji.

– Ambitne cele, które sobie wyznaczyliśmy, będą niezwykle trudne do zrealizowania. Obserwujemy światowy kryzys finansowy i spowolnienie gospodarki na całym świecie. Może się to przełożyć na osłabienie koniunktury na rynkach poszukiwawczych, ale jestem przekonany, że te doświadczenia, które zdobyliśmy przez te 55-lat i te wyniki, które teraz budowaliśmy konsekwentnie przez ostatnie lata, które spółka osiągnęła, że zrealizujemy te ambitne założenia – mówił Jan Kruczak, Prezes Zarządu oraz Dyrektor Naczelny PNiG Jasło.

Jaslonet.pl

[FOTORELACJA]

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
homik
homik
2023 lat temu

A potem imprezka Pod Skałą 🙂

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x