Kultura

Bezpłatne szkolenia dla przyszłych winiarzy

Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia organizuje bezpłatne szkolenia dla osób zainteresowanych winiarstwem. Przeznaczone jest dla początkujących winiarzy i osób, które chciałyby nauczyć jak uprawiać winorośl i poprawnie zrobić wino.

Szkolenie teoretyczne odbędzie się 11 kwietnia br, w PODR w Boguchwale. Zajęcia poprowadzi Roman Myśliwiec, prekursor podkarpackiego winiarstwa, autor kilku książek o tej tematyce. Przedstawi wybrane zagadnienia z uprawy winorośli, omówi podstawy wyrobu wina i odpowie na pytanie czy na produkcji polskiego wina można zarobić. Tydzień później (18 kwietnia) dla uczestników szkolenia planowane jest zwiedzanie kilku podkarpackich winnic.

W ostatnich kilku latach powstało na Podkarpaciu kilkadziesiąt winnic, a zainteresowanych wciąż przybywa. Podkarpackie wino mimo, że nie jest wpisane na unijną i ministerialną listę produktów regionalnych, jest uznawane za regionalny wyróżnik. Już niedługo szlaki winiarskie będą jedną z głównych atrakcji turystycznych regionu, a butelka podkarpackiego wina będzie cenionym gadżetem reklamowym wykorzystywanym w kontaktach biznesowych. Niektóre winnice są już regularnie odwiedzane przez turystów, a degustacje prowadzone przez winiarzy są atrakcją firmowych spotkań i szkoleń. Nigdzie w Polsce winiarstwo nie rozwija się tak dynamicznie, jak na Podkarpaciu.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są na adres e-mail: e.wawro@winiarzepodkarpacia.pl lub telefonicznie 502 146 485

Ewa Wawro

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Winniczek
Winniczek
2024 lat temu

Dajcie znać jak będzie owa madrość w płynie.
Podszkolę się z miłą chęcią, a i do przekąszenia coś przyturlam….

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x