JDKKultura

Biesiada z babcią i dziadziem w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

29 stycznia w Jasielskim Domu Kultury odbyła się „Biesiada z Babcią i Dziadkiem”. Był to najcieplejszy dzień w roku dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle. Sprawił on wszystkim ogromną radość. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie na wspólną biesiadę.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor Elżbieta Krzysiak witając wszystkich gości ciepłymi słowami podkreślając ich znaczenie i rolę w życiu wnuków. – Niech to spotkanie będzie podziękowaniem za Państwa troskę, za bezwarunkową miłość, cierpliwość, poczucie humoru, za wiedzę przekazywaną wnukom – powiedziała dyrektor, a następnie zaprosiła gości na biesiadę słowami Gethego „ Idź tam gdzie grają i śpiewają, tam ludzie dobre serca mają…”

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęto  od głośnego czytania włączając się w ogólnopolską  kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. Tym razem wiersze czytali dzieciom dziadkowie: pani Dorota, pan Stanisław, pani Krystyna, pan Mieczysław, pani Danuta, pan Andrzej, pani Krystyna oraz pan Jan.

Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. W repertuarze pojawiło się wiele przebojów biesiadnych:” Hej sokoły”, „Szła dzieweczka”, „Zielony mosteczek”, „Zasiali górale”, „Kaczuszki”. Na scenie dzieci w barwnych strojach pokazały swoje umiejętności i talenty, które były podziwiane przez wzruszone babcie i dziadków. Na zakończenie uroczystości wszystkie przedszkolaki wspólnie zaśpiewały swoim kochanym babciom i dziadkom tradycyjne STO LAT oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia, wręczając im piernikowe serduszka. Niespodzianką dla gości były także pyszne proziaki , które zostały specjalnie przygotowane na przedszkolną biesiadę przez panie z Koła Gospodyń „Sobniowianki”.  W czasie biesiady nie zabrało również wspólnego śpiewania.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.  Takie rodzinne spotkania łączą pokolenia, uczą szacunku dla osób starszych i pokazują jakie wartości w życiu są naprawdę ważne.

Biesiada odbyła się w miłej, serdecznej atmosferze, a dziadkowie już obiecali, że pojawią się w przedszkolu za rok.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x