Kultura

Bycie sobą jest całkiem fajne

Kim jest człowiek refleksyjny? Dlaczego nie powinniśmy ulegać stereotypom? Jak nie uprzedzać się do innych ludzi? Dlaczego warto dbać o zdrowie fizyczne? Kiedy pojawia się stres i jak z nim walczyć? Czy myślenie pozytywne wystarczy do uzyskania życiowego spokoju i szczęścia?

Między innymi na takie i inne pytania szukali odpowiedzi 27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle uczestnicy Młodzieżowo Dyskusyjnego Klubu Książki. Wszystko za sprawą książki autorstwa Macieja Wojtyszki „Bromba i psychologia”, któremu poświęcone było spotkanie.

Maciej Wojtyszko używając wykreowanych przez siebie postaci z książek dla dzieci starał się przybliżyć młodemu czytelnikowi dosyć zawiłe treści, jak np. tożsamość, odrzucenie, czy samourzeczywistnienie. Poważne meandry psychologii ilustrowane rozmowami i problemami Bromby, Glusia, Psztymucla Nulka, Fikandra i Malwinki zyskały w książce jednak całkiem nowy wymiar  – pozbawiane teoretycznej otoczki wydają się proste, przystępne i całkiem przyjemne w odbiorze.

Każdy z nas podobnie jak Bromba, nie raz zazdrościł znajomym „lepszego życia” i marzył o tym, by być kimś innym – przyznała podczas spotkania Klaudia – Ta książka uświadomiła mi indywidualną wartość każdej osoby, że bycie sobą jest całkiem fajne. W trakcie lektury poznajemy nie tylko istotę problemów, ale też dowiadujemy się, jak można im zaradzić – dodała dwunastoletnia Iza.

W trakcie spotkania z młodymi jaślanami na temat relacji między rodzicami i dziećmi, uczniami i nauczycielami, problemów dojrzewania i prawdziwej przyjaźni dyskutowała Teresa Furmanek – Wnęk (nauczyciel ze SP nr 4 w Jaśle).

Marta Gąsiorowska
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x