r e k l a m a
Kultura

Cała bursa czyta dzieciom!

„Urodziny bajkowych misiów”, pod taką nazwa odbyła się już po raz drugi akcja czytania bajek najmłodszym. Uczestniczyli w niej wychowankowie Bursy Międzyszkolnej w Jaśle. Miejscem spotkania czytelniczego było Przedszkole Miejskie Nr 9 w Jaśle.

Jasielskie „Urodziny bajkowych misiów” nawiązują do ogólnopolskiej  i rozpowszechnionej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W obu przypadkach celem jest nakłonienie rodziców, wychowawców i innych dorosłych do regularnego czytania dzieciom i wyrabianiu w nich nawyku sięgania po książkę.

W akcji „Cała polska czyta dzieciom” uczestniczy wiele znanych osób. W tym przypadku przedszkolakom czytali bajki uczniowie jasielskiej bursy: Celina, Ania, Ilona i Sławek.

Przedszkolaki  z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych przez młodzież przygód bajkowych misiów. Opowiadania dostosowane były do wieku dzieci.

Podczas spotkania młodzież z bursy brała również udział w przygotowanych konkursach i zabawach organizowanych dla przedszkolaków. 

Przy okazji odwiedzin w przedszkolu wychowankowie bursy mieli okazję podglądnąć pracę w grupach o specjalnych potrzebach edukacyjnych w tym również  pracę logopedy  i  rehabilitanta ruchowego.

Jak podkreślają pracownicy przedszkola zdobyte przez młodzież nowe doświadczenia, nieraz przekładają się na wybierany przez nich kierunek kształcenia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x