r e k l a m a
Kultura

Cała bursa czyta dzieciom!

„Urodziny bajkowych misiów”, pod taką nazwa odbyła się już po raz drugi akcja czytania bajek najmłodszym. Uczestniczyli w niej wychowankowie Bursy Międzyszkolnej w Jaśle. Miejscem spotkania czytelniczego było Przedszkole Miejskie Nr 9 w Jaśle.

Jasielskie „Urodziny bajkowych misiów” nawiązują do ogólnopolskiej  i rozpowszechnionej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W obu przypadkach celem jest nakłonienie rodziców, wychowawców i innych dorosłych do regularnego czytania dzieciom i wyrabianiu w nich nawyku sięgania po książkę.

W akcji „Cała polska czyta dzieciom” uczestniczy wiele znanych osób. W tym przypadku przedszkolakom czytali bajki uczniowie jasielskiej bursy: Celina, Ania, Ilona i Sławek.

Przedszkolaki  z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych przez młodzież przygód bajkowych misiów. Opowiadania dostosowane były do wieku dzieci.

Podczas spotkania młodzież z bursy brała również udział w przygotowanych konkursach i zabawach organizowanych dla przedszkolaków. 

Przy okazji odwiedzin w przedszkolu wychowankowie bursy mieli okazję podglądnąć pracę w grupach o specjalnych potrzebach edukacyjnych w tym również  pracę logopedy  i  rehabilitanta ruchowego.

Jak podkreślają pracownicy przedszkola zdobyte przez młodzież nowe doświadczenia, nieraz przekładają się na wybierany przez nich kierunek kształcenia.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Close
X