Czarni Jasło przegrali z Kantorem. Nie są już liderem

Przegraną 3:0 zakończył się pojedynek pomiędzy Czarnymi Jasło a zespołem Kantora Turbia, który plasuje się na ósmej pozycji w ligowej tabeli. Tak wysoki „łomot” jasielskiemu zespołowi sprezentował 25-letni Damian Juda, który do bramki Kwieka trafiał aż trzy razy.

Czarni Jasło przegrali z Kantorem. Nie są już liderem (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Już w pierwszym minutach spotkania, pierwszą bramkę dla drużyny prowadzonej przez trenera Bogusława Szopy, zdobył Damian Juda. Jeden z najskuteczniejszych zawodników Kantora Turbi, wpisał się ponownie na listę strzelców w ósmej minucie.

W drugiej połowie gra była bardziej wyrównania, technicznie przeważali piłkarze trenera Roberta Hapa, który mieli kilka sytuacji strzeleckich, które kończyły się fiaskiem. Beniaminek w Turbi również miał kilka okazji, jedna z ich ziściła się dopiero w ostatniej minucie spotkania, kiedy Damian Juda pokonał Sławomira Kwieka i tym samym zdobył hat-tricka w niedzielnym spotkaniu.

Bogusław Szopa (Kantor Turbia): „Dwie bardzo szybko zdobyte bramki przez Damiana Judę, ustawiły losy całego dzisiejszego spotkania. Drużyna z Jasła była od nas znacznie lepsza pod względem technicznym, ale moi zawodnicy grali od pierwszej do ostatniej minuty spotkania, o czym świadczy też wynik, jaki zdołaliśmy wywalczyć w meczu z liderem. Jestem szczególnie zadowolony z gry Damiana Judy, który zdobył aż trzy bramki w dzisiejszym meczu, ale tak naprawdę, to podziękowania za grę i determinację należą się całemu zespołowi.”

W obecnej chwili jaślanie zajmują drugą lokatę w ligowej tabeli. Po dzisiejszej przegranej Czarnych Jasło, fotel lidera zajął zespół Orła Przeworsk, którzy na swoim koncie ma o jeden punkt więcej niż „jedenastka” Czarnych Jasło. Do końca sezonu zostały już tylko trzy mecze. Jaślanie zagrają jeszcze z rezerwami Resovii Rzeszów, Igloopolem Dębicą oraz ostatni mecz sezonu 17-czerwca z drużyną Sokoła Nisko.