KulturaMBP

Cykl zajęć dla dzieci w MBP w Jaśle „Niezwykli. Wspaniali. Sławni”

Zastanawialiście się, kto odkrył i wykorzystał energię solarną lub też wynalazł kamizelkę kuloodporną? Albo kto i kiedy jako pierwszy napisał program komputerowy?
A pamiętacie, jak nazywa się osoba, która zauważyła, że zwierzęta mają osobowość, uczucia i mogą wykonywać skomplikowane zadania? Możecie dowiedzieć się tego uczestnicząc w cyklu zajęć dla dzieci 6-10 lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

Każdy przedmiot codziennego użytku posiada swoją historię. Ktoś kiedyś musiał go naprawdę potrzebować, skoro go wymyślił. Podobnie ze zjawiskami przyrody, które mogą stać się dla człowieka niezwykle użyteczne (jak chociażby energia słoneczna, wiatr, woda, elektryczność czy fale elektromagnetyczne, radiowe bądź energia jądrowa). Ktoś, kto je odkrył i poskromił z pewnością zasługuje na to, aby o nim pamiętać. Uważna obserwacja świata może pomóc nam lepiej go poznać, oswoić i zrozumieć. A co za tym idzie, szanować
i doceniać.
Czasem nie dostrzegamy jak niezwykłe są zwyczajne rzeczy. Wydają się nam tak powszednie
i pospolite, że nie zwracamy na nie uwagi. Jednak właśnie w zwyczajności i codzienności ukrywają się największe skarby do odnalezienia. Wydaje się też, że świat odkryć należy wyłącznie do dorosłych. Przekonacie się, że również dzieci potrafią wiele zauważyć i zmienić. Jeśli chcecie udać się z nami w podróż do fascynującego świata odkrywców i wynalazców, zapraszamy na zajęcia Niezwykli. Wspaniali. Sławni. Wspólnie poznamy ludzi, dzięki którym żyje się nam wygodniej, bezpieczniej i świadomiej.
Cykl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 6–10 lat. Spotkania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle rozpoczną się 1 października 2020. Ze względu na zagrożenie spowodowane przez COVID-19, zajęcia w Filii nr 1, Filii nr 2 i Filii nr 3 odbywać się będą w miarę znoszenia obostrzeń.
Szczegółowe informacje:
Oddział dla Dzieci i Młodzieży,
ul. Kołłątaja 1,
nr tel.: 13 446 26 02 wew. 35,
adres e-mail: dzieci@mbp.jaslo.pl

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc na zajęcia. Deklaracja uczestnictwa, Regulamin zajęć oraz pozostałe załączniki dostępne na stronie: www.mbp.jaslo.pl. Rezerwacja miejsc kończy się 29 września 2020 r. (wtorek).
Uczestników zajęć obowiązuje Procedura bezpieczeństwa na terenie MBP w Jaśle w czasie pandemii COVID-19 (AKTUALIZACJA z dnia 31.08.2020).
Zajęcia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbywać się będą w każdy czwartek o godzinie 16:00.

MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x