JDKKulturaWażne wydarzenia

Czwartek artystyczny z JDK na osiedlu Kaczorowy

Cztery godziny fantastycznej zabawy, a na zakończenie imienne dyplomy i nagrody dla wszystkich dzieciaków, które w niej uczestniczyły, to pierwszy z tegorocznych Wakacyjnych Czwartków Artystycznych z Jasielskim Domem Kultury. Pierwszym osiedlem, które w tym roku odwiedzili prowadzący zabawę klauni i instruktorzy plastyki JDK, było osiedle Kaczorowy.

Czwartek artystyczny z JDK na osiedlu Kaczorowy
Możliwość wesołego spędzenia czasu w towarzystwie rówieśników i poznania nowych zabaw, przyciągnęła około 60 dzieci i ich opiekunów nie tylko z osiedla Kaczorowy. Ci, którzy przyszli, nie żałowali. Trzej klauni: Olek, Andreolo i Marcin, w których wcielili się bracia Aleksander i Andrzej Makagon oraz Marcin Ptaszkowski z krakowskiego teatru Wagabunda, zaprosili dzieci do cyrkowej szkoły, w której uczyły się żonglować własnoręcznie zrobionymi piłeczkami, puszczać gigantyczne mydlane bańki, chodzić na szczudłach i robić zwierzątka z balonów, a nauczyciele z czerwonymi nosami wyciągali z kolorowej magicznej skrzyni i walizeczek coraz to nowe gadżety.
Czwartek artystyczny z JDK na osiedlu Kaczorowy
Dzwonek ogłaszał przerwy, na których było nie mniej ciekawie. Odbywały się konkursy, a rozstawione na placu niezwykłe rekwizyty do zabaw zręcznościowych przyciągały uwagę maluchów i ich opiekunów . Najmłodsi chętnie grali na wielkich blaszanych bębnach i łowili w balii namagnesowane pływaki, nieco starsi próbowali odkryć do czego służą tablice z okrągłymi otworami i rozgrywali mecze na mini boisku przeciągając piłkarzyki magnesami.
Czwartek artystyczny z JDK na osiedlu Kaczorowy
Był też konkurs z nagrodami malowania kolorową kredą na płytkach chodnikowych i kredkami na papierze, zorganizowany przez instruktorki plastyki w JDK Ewę Kusiak i Annę Brożynę, a na zakończenie – pokaz sztuczek cyrkowych, nagrodzony gromkimi brawami. Nagrody dla maluchów, słodycze i napoje ufundował zarząd osiedla.
Najbliższe spotkanie z klaunami na osiedlu Gamrat za tydzień (14 lipca br.); kolejne – 4 sierpnia na Osiedlu Bryły i 11 sierpnia na osiedlu Brzyszczki.
JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x