r e k l a m a
Kultura

Czym zasłynął św. Mikołaj? (foto)

W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Jaki jest ulubiony kolor św. Mikołaja i skąd wie, jaki prezent pragnie otrzymać dziecko?

To zaledwie kilka z wielu pytań, na które odpowiadały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem”. Spotkanie  integracyjne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2, nr 4 oraz ze SP nr 5 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Jaśle zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 8 grudnia 2009 r.  w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Uczniowie między innymi rozwiązywali krzyżówkę oraz wymyślali zakończenie przysłów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Przysłowie „W dzień Adama i Ewy, daruj bliźniemu prezenty” jest jednym z wielu wymyślonych przez jasielskich trzecioklasistów. W trakcie spotkania nie zabrakło oczywiście głośnego czytania – Barbara Chochołek (Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych z Zakładu Gazowniczego w Jaśle) czytała dzieciom „Nieznane przygody Mikołajka” R. Goscinnego i J.Sempe.

Najwięcej radości spławiło jednak uczniom pojawienie się samego św. Mikołaja, który dla wszystkich uczestników spotkania miał prezenty ufundowane przez  KSG sp. z o.o. w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle..

Choć wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że praca Mikołaja jest bardzo ciężka i trudna, same postanowiły zostać dobroczyńcami – zgodnie z hasłem „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!”. Dla swoich rówieśników, spędzających święta Bożego Narodzenia w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, przygotowały ozdoby choinkowe i świąteczne kartki. Do 19 grudnia ofiarowane przez dzieci prezenty można oglądać je na specjalnie przygotowanej wystawie w MBP w Jaśle.

Na koniec bardzo ważna informacja dla wszystkich jasielskich Mikołajów. Podczas spotkania 80 uczniów wzięło udział w sondażu „Jaką książkę chciałbyś/chciałabyś dostać pod choinkę”. Niekwestionowanym zwycięzcą  okazały się książki R. Gościnnego i J.Sempe o Mikołajku oraz różne części „Harrego Pottera”. Wśród wymienianych tytułów pojawiały się również: „Magiczne Drzewo”,  „Opowieści z Narni”, baśnie Andersena oraz książki z serii Hannah Montana.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
2021 lat temu

Brawo więcej takich imprez!

Kaśka
Kaśka
2021 lat temu

Córce bardzo się podobało…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X