Kultura

Drzewoludy 2009 w Gogołowie

Podobnie jak w ubiegłym roku na „Dziole” w Gogołowie – na szczycie Wyciągów Narciarskich „Pod Dziedzicem”, odbędzie się Międzynarodowy Plener Rzeźby w Drewnie. Tak samo jak poprzednio artyści rzeźbiarze z Polski, Ukrainy i Słowacji będą  poszukiwać ukrytych form w kłodach drewna.

Tematem w tym roku będą postacie baśniowe ze wskazaniem na sztukę ludową. Plener będzie trwał równy tydzień, czyli od poniedziałku (24.08.) do niedzieli (30.08.) z trzydniowym wielkim finałem koncertowym. W piątek (28.08) od godziny 20.00 na plenerowej scenie na wzgórzu, zagrają Czesław Śpiewa i zespół Pogodno. W sobotę (29.08.) na tej samej scenie także od 20.00 zagrają zespoły Ratatam i  Kawałek Kulki. W niedzielę podsumowanie pleneru i od godziny 14.00 występy: Kapeli Ludowej z Januszkowic działającej przy GOK – u w Brzostku,  zespołu Folia, zespołu tanecznego działającego przy GOK Frysztak „Zygzak” z programem „Proste historie”, oraz potańcówka z towarzyszeniem zespołu Paradox.

NA WSZYSTKIE KONCERTY WSTĘP WOLNY!

Oprócz muzyki wszelakiej w niedzielne popołudnie Dzioł wypełnią : stoiska z rękodziełem ludowym lokalnych artystów i ekologicznym jadłem, konie na których będzie można pojeździć w siodle i w bryczkach, nowe rzeźby poplenerowe i inne atrakcje. Dopełnieniem akcji artystycznych będzie wystawa grafiki i fotografii Jacka Czernickiego, oraz rzeźby Romana Górki (wystawa będzie eksponowana w barze „Gościniec” także na szczycie wyciągów), wybór najlepszej rzeźby pleneru, wystawa malarstwa goszczących także na tym terenie artystów malarzy, spotkania z artystami.

Organizatorami imprezy tak samo jak w ubiegłym roku są: Wyciągi Narciarskie w Gogołowie „Pod Dziedzicem” z udziałem Stajni Koni Huculskich „Chrapka , Gmina Frysztak z udziałem GOK Frysztak, oraz Stowarzyszenie Fundusz Rozwoju i Promocji Ziemi Frysztackiej. Tegoroczni artyści rzeźbiarze to: Piotr Woroniec (Brzozów), Grzegorz Tomkowicz (Krosno), Kazimierz Łach (Miejsce Piastowe), Agnieszka Tuleja (Frysztak), Bogdan Biernat (Krosno), Kazimierz Skórski (Gogołów),  Mieczyslaw Głuch (Maków Podhalański),  Yanina Mironowa (Lwów – Ukraina), Igor Melnyk (Lwów – Ukraina), Miroslaw Janicz (Breżany – Słowacja), Marek Habrat (Rudnik n. Sanem).

www.gogolow-narty.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Budyń
Budyń
2024 lat temu

Pogodno w Gogołowie !!!!!! REWELACJA …:) jedna z najlepszych polskich kapel.. do Gogołowa ludzie .. do Gogołowa…!!!!

wol
wol
2024 lat temu

mmm…znów super impra:)

Sen
Sen
2024 lat temu

Koncert Czesława – rewelacja!!!!!, Pogodno – nie moje klimaty wiec się nie wypowiadam.
Szkoda, że Czesława z zespołem nikt do Jasła nie zaprosił do tej pory a w Gogołowie już był ze 3 razy.
To temat do przemyślenia dla RMJ na przyszłe dni Jasła – choć na marginesie Czesław na koncercie skarżył się, że co dni jakiegoś miasta to musi "maszynkę" śpiewać.
Dzięki Czesław za świetny koncert!!! mam nadzieję że to już tradycja te występy w Gogołowie.

z
z
2024 lat temu

bylo niesamowicie..zarowno Czeslaw jak i Pogodno dali wspaniale koncerty…

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

kicha ha ha ha!!!!!!!!!!

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x