Kultura

Dużo zabawy podczas przeglądu piosenki ekologicznej (foto)

„Ekopiosenki z małej scenki” pod takim tytułem odbył się wczoraj przegląd piosenki dla przedszkolaków. Mali artyści przygotowywani byli przez panie przedszkolanki. Prócz walorów muzycznych dzieci wyróżniały się fantazyjnymi strojami.

Dzieci prezentują stroje z materiałów ekologicznych. Zawsze jest bardzo barwnie. Należy też podkreślić, że bardzo ciekawą inwencją wykazują się tutaj panie, które przygotowują pod względem muzycznym jak i wizualnym. Prezentowane stroje przykuwają uwagę i wszyscy chętnie je podziwiamy – mówiła Grażyna Leńczuk, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Wiele przedszkoli od lat bierze udział w przeglądzie, który, jak podkreślają nauczyciele ma bardzo pozytywny wpływ na przedszkolaki. 

Corocznie bierzemy udział w tym konkursie. Myślę, że jest to bardzo potrzebna impreza ponieważ dzieci nie tylko rozwijają zdolności muzyczne ale również rozwijają swoją świadomość ekologiczną, poszanowanie dla przyrody – mówiła Krystyna Dobosz, nauczycielka z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle

W tym roku przegląd piosenki miał charakter konkursu. Młodzi artyści byli oceniani przez profesjonalne jury, które miało niełatwy orzech do zgryzienia. Na co zwracali uwagę jurorzy?

Jury zwracało szczególną uwagę na wyraz artystyczny dzieci, braliśmy pod uwagę choreografię, ruchy sceniczne i ogólny wyraz artystyczny. Moją rolą w jury było ocenienie dzieci pod względem wokalnym, walory brzmieniowe, intonację – mówiła jurorka Joanna Pietruszka.

Konkurs jest również okazją do wychwycenia najzdolniejszych z dzieci, które niejednokrotnie występują później na większych scenach.

Jury spośród wszystkich śpiewających wyróżniło następujących wykonawców:

Grupę „Misie” z Przedszkola nr 2  – za odważne wykonanie piosenki „Śmieciu precz”
Grupę „Motyle” z Przedszkola nr 9  – za wspaniałe stroje
Grupę „Pajacyki” z Przedszkola nr 10 –  za wspaniałą choreografię
Grupę „Krasnale” z Przedszkola nr 11 – za wspaniałe wykonanie wokalne piosenki „Nasza Ziemia”
Grupy „Biedronki” z Przedszkola nr 12  – za wspaniałe stroje
Duet „Eko Nutki” z Prywatnego Bajkowego Przedszkola – za współczesne wykonanie piosenki „Ekologia”
Solistkę Natalię Hendzel z Przedszkola nr 3  – za odwagę sceniczną i piękne wykonanie

Więcej zdjęć w fotorelacji.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kama
kama
2024 lat temu

Kto robił zdjęcia???i tekst też niczego!!!Będę odwiedzać ten portal!!!jesteście bardziej rzeczowi i profesjonalni od innych tego typu…no no:yes:

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x