Kultura

"Dziewczyny" na Dzień Kobiet

Poznaj „Dziewczyny z sąsiedztwa”! To debiutancki krążek zespołu „Dziewczyny”, który zbliża się wielkimi krokami.  Pochodząca z Jasła Anna Karamon i Aleksandra Nowak nie mieszczą się w muzycznych szufladkach. Oscylują pomiędzy bluesem, „baba-riba-jazzem” (miano nadane muzyce zespołu przez Wojtka Olszaka w programie Hit Generator) i rock’n rollem. Tyle teorii. Premierze płyty towarzyszy specjalny koncert.

Na jaką nutę śpiewają „Dziewczyny”, przekonamy się nieprzypadkowo w Dzień Kobiet – 8 marca 2010r. o 18.00. Empik Junior – Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122, duża scena na I. piętrze. WSTĘP WOLNY!

O zespole „Dziewczyny”: Na początku (rok 2008) był duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak. Od marca 2009 – już zespół. Wśród osiągnięć duetu można wymienić m.in. Nagrodę Grand Prix przyznaną przez TVP za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej 2008, liczne nagrody publiczności. W maju 2009 zespół DZIEWCZYNY debiutuje w pełnym składzie, dwukrotnie wygrywając program Hit Generator (TVP 2). Następnie nagrywa klip do piosenki „Chimera”, wypuszcza singiel „NIGDY”, nagrywa płytę oraz kwalifikuje się z piosenką „Cash box” do Krajowego Finału Eurowizji 2010 roku.

Członkowie zespołu to grupa czołowych muzyków sceny jazzowej i rozrywkowej. W swojej dotychczasowej karierze współpracowali i współpracują m.in. z Anną Serafińską, Jose Torresem, Urszulą Dudziak, Olo Walickim, Grażyną Łobaszewską, Edytą Górniak, Marylą Rodowicz, Mariką, Moniką Brodką, zespołem Sofa, Stanisławem Sojką, Ewą Bem, Lorą Szafran i wieloma innymi.

SKŁAD:
Anna Karamon, Aleksandra Nowak – wokal
Artur Lipiński – bębny
Bogusz Wekka – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Łochowicz – gitara, banjo
Maciek Matysiak – kontrabas

AM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaślanin
jaślanin
2024 lat temu

No i cóż dodać. Wspaniale, tylko życzyć dalszych sukcesów.

Kacper
Kacper
2024 lat temu

Dajcie sobie spokój z lansowaniem tych dwóch babiszonów,co głos(umówmy się) mają,ale żle wypadają.To ,że panna Anna urodziła się w Jaśle,nie oznacza ,że jest gwiazdą.Eliminacje do Eurośpiewania to pokazały.Wynik 1,9 to mniej niż 2.Tak więc ocena jest adekwatna do tego czym "Dziewczyny" jako artystki są.One beczą,wyją,tupią umalowane po pachy i wyżej, ale czy to wystarczy by rżnąć idola tłumu… Ja widziałem jak śpiewały w JDK 15.02 niektóre dziewczyny,i pozwolę sobie podpowie dzieć tym królewnom -uczcie się od nich.Przede wszystkim bycia naturalnym na scenie.Nie zawadzi zaśpiewać…A płyta? Kto to wydał pieniądze na to osikowe granie.Chyba wariat…Odważni zobaczą owe show już 8 marca.… Czytaj więcej »

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x