Kultura

"Egzamin z dobrej zabawy" w Parku Miejskim (foto)

Grupa ANI-MUSZ zorganizowała dla dzieci ,,Egzamin z dobrej zabawy”, zdał go każdy, kto pojawił się wczoraj w jasielskim parku. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji wśród nich : kącik plastyczny, gry i zabawy ruchowe, tradycyjne zabawy czy poszukiwanie skarbów.

Impreza jest realizowana w ramach projektu „Lacrosse”, finansowanego ze środków europejskiego programu „Młodzież w działaniu”.

Nieformalna Grupa młodzieży ANI-MUSZ chciała podzielić się ze wszystkimi dziećmi, które spędzają wakacje w domu, swoimi pomysłami oraz spędzić z nimi czas w ciekawy i aktywny sposób.

W ramach projektu, w którym bierzemy udział poszukiwaliśmy starych, tradycyjnych i zapomnianych już zabaw, aby nauczyć dzieci bawić się w nie. Teraz najczęstszą rozrywką dzieci jest komputer i Internet, a my chcieliśmy zmienić te nawyki i spędzić z dziećmi miło i pożytecznie ten czas – mówi Dorota Woźnica, koordynator grupy.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji

Tor przeszkód w oparciu o zabawy sportowe, tradycyjne gry i zabawy w grupach, kącik wspólnego rysowania, błyskawiczne warsztaty makramy i batiku, bańki mydlane, a na koniec poszukiwanie skarbów. Wszystkie te atrakcje zostały podzielone na cztery różne kąciki, w których na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – wymienia Woźnica.

Jak podkreśla grupa ANI-MUSZ tego typu spotkania są bardzo potrzebne dla dzieci, ponieważ służą one integracji i poznawaniu nowych technik malunku, rysunku i zapomnianych zabaw.

Dzięki temu projektowi mogłem poznać kilku nowych przyjaciół, bardzo sympatycznych ludzi. Uczymy się podejścia do dzieci, często mamy przyjeżdżają z dziećmi, a my nie wiemy jak ich zająć, a tutaj mogę nauczyć się zabaw, którymi mogę zająć dzieci. Przeszliśmy szkolenia z pedagogiem, dzięki którym poznaliśmy sposoby podejścia do dzieci – mówi Karol Wojdyła, Grupa ANI-MUSZ.

Warsztaty cieszyły się dużą popularnością, na twarzach dzieci widać było uśmiech, z czego organizatorzy są szczególnie zadowoleni.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –
Foto:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
waluś
waluś
2024 lat temu

A za potrzebą to gdzie dzieci chodziły?Szalet parkowy jest trwale nieczynny?

strażn ik zieleni parku
strażn ik zieleni parku
2024 lat temu

Nie wolno wprowadzać dzieci na tereny zielone parku

diss na strażnika
diss na strażnika
2024 lat temu

Było super ;P dzieci też powinny się wyluzowac i pobawic w parku. Zresztą zawsze bawią sie tam i nikt nie zwraca im uwagi ze nie wolno ich tam wprowadzac. Park jest miejscem dla wszystkich.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x