Kultura

Finisaż malarstwa Iwony Jankowskiej-Kozak w JDK (foto)

W Galerii Jasielskiego Domu Kultury odbył się finisaż malarstwa Iwony Jankowskiej-Kozak. Wystawa czynna była przez cały kwiecień. Można ją jeszcze oglądać do piątku. 

Autorka prac jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Należy do Związku Polskich Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Tworzy ona obecnie w technice olejnej, akwareli i akrylu. 

Artystka prowadziła już warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w ramach projektów „Nasza przyszłość jest naszą przyszłością” oraz ,,Sztuka młodego człowieka”.

Malarstwo pejzażowe Iwony Jankowskiej- Kozak jest dowodem na istnienie- nie sztuki, która wyrasta z obserwacji krajobrazu. Artystka poprzez własny stosunek emocjonalny do pejzażu ukazuje nam jego piękno i rejestruje wybiórczo to, co jest dla jej odczuć jest najistotniejsze: detale, plamy, układy perspektywiczne i… Powietrze; to jest ważna relekcja według czułości duszy artystki – mówi o  artystce, dr Grażyna Stojak, historyk sztuki 

W ciągu 10 lat Iwona Jankowska- Kozak wzięła udział w osiemdziesięciu wystawach na terenia kraju, jak i po za jego granicami.

Jedną ze swoich wystaw otwierałam w Krośnie, gdzie przewodziła jej pani Krystyna Kasprzyk i postanowiłam do niej powrócić – mówi z uśmiechem na twarzy Iwona Jankowska Kozak. 

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
olapodziwiaczBronek z Warzyc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bronek z Warzyc
Gość
Bronek z Warzyc

Słyszałem o tej pani,że razem z p. Kaśką z JDK otworzyły spółkę malarską,i pieknie odnawiają mieszkania w stylu heloo kity…:lol:

podziwiacz
Gość
podziwiacz

WYSOKI POZIOM WYSTAWY WYBITNEJ MALARKI,BO SAMA PANI DYREKTOR JEST PROMOTORKĄ.

ola
Gość
ola

Artystka, proszę bardzo ale po co ta druga na zdjęciu? Parcie na szkło jak zwykle:-0

Close
X