Kultura

Finisaż malarstwa Iwony Jankowskiej-Kozak w JDK (foto)

W Galerii Jasielskiego Domu Kultury odbył się finisaż malarstwa Iwony Jankowskiej-Kozak. Wystawa czynna była przez cały kwiecień. Można ją jeszcze oglądać do piątku. 

Autorka prac jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Należy do Związku Polskich Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Tworzy ona obecnie w technice olejnej, akwareli i akrylu. 

Artystka prowadziła już warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w ramach projektów „Nasza przyszłość jest naszą przyszłością” oraz ,,Sztuka młodego człowieka”.

Malarstwo pejzażowe Iwony Jankowskiej- Kozak jest dowodem na istnienie- nie sztuki, która wyrasta z obserwacji krajobrazu. Artystka poprzez własny stosunek emocjonalny do pejzażu ukazuje nam jego piękno i rejestruje wybiórczo to, co jest dla jej odczuć jest najistotniejsze: detale, plamy, układy perspektywiczne i… Powietrze; to jest ważna relekcja według czułości duszy artystki – mówi o  artystce, dr Grażyna Stojak, historyk sztuki 

W ciągu 10 lat Iwona Jankowska- Kozak wzięła udział w osiemdziesięciu wystawach na terenia kraju, jak i po za jego granicami.

Jedną ze swoich wystaw otwierałam w Krośnie, gdzie przewodziła jej pani Krystyna Kasprzyk i postanowiłam do niej powrócić – mówi z uśmiechem na twarzy Iwona Jankowska Kozak. 

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

– – –
Fotogaleria:

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bronek z Warzyc
Bronek z Warzyc
2022 lat temu

Słyszałem o tej pani,że razem z p. Kaśką z JDK otworzyły spółkę malarską,i pieknie odnawiają mieszkania w stylu heloo kity…:lol:

podziwiacz
podziwiacz
2022 lat temu

WYSOKI POZIOM WYSTAWY WYBITNEJ MALARKI,BO SAMA PANI DYREKTOR JEST PROMOTORKĄ.

ola
ola
2022 lat temu

Artystka, proszę bardzo ale po co ta druga na zdjęciu? Parcie na szkło jak zwykle:-0

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x