r e k l a m a
JDKKultura

Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik

Wystawa obrazów Anny Papiernik będzie czynna do końca lutego br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wernisaż, który odbył się 10 lutego zgromadził liczne grono jasielskich miłośników sztuki i był okazją do porozmawiania z artystką, zapytania o jej pasje i inspiracje.

Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Na wystawie można obejrzeć kilkadziesiąt oryginalnych, działających na wyobraźnię prac, tworzonych niezwykłą, wypracowaną przez artystkę techniką. Z obrazów wyzierają surrealistyczne stwory, tajemnicze bestie ze świata fantzy, przyciągające wzrok, jakby osaczające widza i zmuszające do zastanowienia, co ukrywają te zagadkowe formy, jakie nieodgadnione przestrzenie nas otaczają.
– Inspiracją do stworzenia moich prac był fantastyczny świat zaczerpnięty z literatury i sztuki tego gatunku, którą bardzo lubię, jak również z fascynacji odnajdywania przedstawień zwierzęcych w sztuce, a pomysł stworzenia właśnie takich obrazów zrodził się już na studiach podczas przygotowywania dyplomu – mówi Anna Papiernik. – Nazwy są zakamuflowane, ale przemyślane, mają być tajemnicze. Dla mnie jest oczywiste, że są to zwierzęta, ale każdy może je w swój sposób interpretować, to zależy od wyobraźni.
Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Artystka tworzy w technice, nad którą bardzo długo pracowała, będącej kompilacją różnych technik malarskich. Pracując wykorzystuje m.in. efekt rozlania, przetaczania masy farby po powierzchni papieru. Z powstałych w ten sposób abstrakcyjnych, barwnych plam wydobywa tajemnicze formy, z niezwykłą precyzją dopracowując szczegóły.
Anna Papiernik, urodzona w 1984 r. Szerzynach koło Jasła, obecnie pracująca w szkole w Czermnej, ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku snycerstwo. W 2009 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku Doroty Jajko-Sankowskiej. (II Nagroda im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Wydziału Sztuki URz). Rok później zdobyła nagrodę specjalną za osobisty wkład w malarstwo polskiego artysty sztuki na III Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Rzeźby krain V4 – Trebisov (Słowacja). Jej prace można było oglądać na kilku wystawach indywidualnych (m.in. w Tuchowie, Tarnowie i Jaśle oraz zbiorowych. Od ubiegłego roku należy do nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków – grupy „Playa”. Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę.
(st), JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
mark tarnówartysta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
artysta
Gość
artysta

grupy „Playa” to nie sieć komórkowa tylko grupa „PLAJA” HE!!!

mark tarnów
Gość
mark tarnów

nie Playa tylko Plaja!!!

Close
X