r e k l a m a
JDKKultura

Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik

Wystawa obrazów Anny Papiernik będzie czynna do końca lutego br. w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Wernisaż, który odbył się 10 lutego zgromadził liczne grono jasielskich miłośników sztuki i był okazją do porozmawiania z artystką, zapytania o jej pasje i inspiracje.

Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Na wystawie można obejrzeć kilkadziesiąt oryginalnych, działających na wyobraźnię prac, tworzonych niezwykłą, wypracowaną przez artystkę techniką. Z obrazów wyzierają surrealistyczne stwory, tajemnicze bestie ze świata fantzy, przyciągające wzrok, jakby osaczające widza i zmuszające do zastanowienia, co ukrywają te zagadkowe formy, jakie nieodgadnione przestrzenie nas otaczają.
– Inspiracją do stworzenia moich prac był fantastyczny świat zaczerpnięty z literatury i sztuki tego gatunku, którą bardzo lubię, jak również z fascynacji odnajdywania przedstawień zwierzęcych w sztuce, a pomysł stworzenia właśnie takich obrazów zrodził się już na studiach podczas przygotowywania dyplomu – mówi Anna Papiernik. – Nazwy są zakamuflowane, ale przemyślane, mają być tajemnicze. Dla mnie jest oczywiste, że są to zwierzęta, ale każdy może je w swój sposób interpretować, to zależy od wyobraźni.
Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Galeria JDK zaprasza. Świat wyobraźni Anny Papiernik
Artystka tworzy w technice, nad którą bardzo długo pracowała, będącej kompilacją różnych technik malarskich. Pracując wykorzystuje m.in. efekt rozlania, przetaczania masy farby po powierzchni papieru. Z powstałych w ten sposób abstrakcyjnych, barwnych plam wydobywa tajemnicze formy, z niezwykłą precyzją dopracowując szczegóły.
Anna Papiernik, urodzona w 1984 r. Szerzynach koło Jasła, obecnie pracująca w szkole w Czermnej, ukończyła Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku snycerstwo. W 2009 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku Doroty Jajko-Sankowskiej. (II Nagroda im. Jerzego Panka za Najlepszy Dyplom Wydziału Sztuki URz). Rok później zdobyła nagrodę specjalną za osobisty wkład w malarstwo polskiego artysty sztuki na III Międzynarodowym Biennale Malarstwa i Rzeźby krain V4 – Trebisov (Słowacja). Jej prace można było oglądać na kilku wystawach indywidualnych (m.in. w Tuchowie, Tarnowie i Jaśle oraz zbiorowych. Od ubiegłego roku należy do nieformalnego Stowarzyszenia Jasielskich Artystów Plastyków – grupy „Playa”. Uprawia malarstwo, rysunek i rzeźbę.
(st), JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
artysta
artysta
2023 lat temu

grupy „Playa” to nie sieć komórkowa tylko grupa „PLAJA” HE!!!

mark tarnów
mark tarnów
2023 lat temu

nie Playa tylko Plaja!!!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x