Kultura

Gimnastyka w Bibliotece

Samodzielne wykonanie modnej biżuterii z kolorowych kamyków, zabawnych zwierzaków z masy solnej  i świątecznych ozdób z makaronu. Ze skorupek jaj stworzenie wielkiej mozaiki, malowanie na kamieniach i szkle, stemplowanie pieczątkami z ziemniaka oraz wspólne wykonanie mikołajkowych prezentów. Poza tym wesołe krzyżówki, śmieszne quizy, konkursy i turnieje.

To tylko wybrane gry i zabawy, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podczas zajęć „Gimnastyka języka”. Cykl zajęć łączących edukację z zabawą zorganizowany w roku szkolnym 2008/2009 przez Oddział dla Dzieci i filie MBP w Jaśle cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodych jaślan. Przeprowadzonych zostało blisko sto spotkań, w trakcie których bibliotekarze z MBP w Jaśle starali się poprzez różnego rodzaju wycieczki, spotkania, warsztaty oraz gry i zabawy pogłębić i uatrakcyjnić kształcenie językowe, polegające na wyrabianiu sprawności i poprawności w mowie i piśmie u uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Bezpłatne zajęcia w czasie  ferii, wakacji i roku szkolnego organizowane są przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Jaśle już od 13 lat. Tego rodzaju spotkania z dziećmi to najlepsza promocja biblioteki i czytelnictwa w środowisku lokalnym. Większość z uczestników  po spotkaniach zwracała i wypożyczała kolejne książki, przeglądała młodzieżowe czasopisma oraz korzystała z bezpłatnego dostępu do Internetu.


Marta Gąsiorowska
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x