Kultura

Gorlice Reggae Fest (wygraj bilet)

UNITED LIONS Gorlice Reggae Fest
Agencja Koncertowo-Wydawnicza Not For Slaves wraz z Gorlickim Centrum Kultury i klubem Amnezja zapraszają na pierwszą edycję imprezy United Lions – Gorlice Reggae Fest, która odbędzie się w pierwszy dzień wakacji – 29.06.2013.
Uwaga – konkurs! Czytaj niżej.
Wydarzenie będzie podzielone na dwie części:
Część I: GORLICKIE CENTRUM KULTURY , ul.Michalusa 4 , Gorlice
Wystąpią:
-NETKA
-KRÓLEWSKI STYL
-GREM
-REGGENERACJA
-JUNIOR STRESS & SUN EL BAND
W trakcie koncertu atrakcje, konkursy i niespodzianki! Dzięki współpracy z naszymi partnerami będzie stoisko z koszulkami i ubraniami reggae/rasta. Będzie możliwość zrobienia tatuażu w klimacie reggae, będzie nawet stoisko fryzjerskie i opcja zrobienia sobie dredów lub innej fryzury 🙂 Po koncercie w Gorlickim Centrum Kultury zapraszamy na dalszy ciąg imprezy do klubu Amnezja, gdzie odbędzie się całonocne afterparty w jamajskim klimacie.
Część II: AMNEZJA PUB , ul.Kościuszki 20 , Gorlice – 22:00 SALUT! SOUND SYSTEM
Bilety w cenie 25zł w sprzedaży od dnia 8 czerwca w klubie Amnezja oraz w sekretariacie GCK. Rezerwacja telefoniczna: 794-404-889 lub mailowa: notforslaves@interia.eu
To będzie gorący początek wakacji, zarezerwuj swój bilet już teraz, ze względu na limitowaną ilość miejsc!
UNITED LIONS – GORLICE REGGAE FEST

PREZENTACJA WYKONAWCÓW:
NETKA /Andrychów/
Netka, a właściwie Aneta Króliczek przygodę z muzyką zaczęła w wieku 11 lat, tworząc szkolny reggae’owy zespół M.A.M pod opieką Jarosława „Maxa Kornera” Szklarczyka z zespołu Druga Strona Lustra, Radio Propaganda. W późniejszych latach współtworzyła hardcorowy zespół Czosnek, który w 2009 roku wydał płytę „Sometimes” w niezależnym wydawnictwie Nikt Nic Nie Wie. Od października 2011r. działa pod pseudonimem Netka. W październiku 2012 roku wydała debiutancką ep’kę pt. „Miasto” na której znalazło się 9 numerów, a gościnnie pojawiły się u niej takie zespoły jak: Druga Strona Lustra, Nalef, Kompanija Reggae Sound. W kwietniu 2013 odbyła się premiera jej drugiej ep’ki pt. „Sekrety Czasu” na której pojawiło się 6 numerów. Swoje wydawnictwa Netka promuje kilkoma teledyskami oraz licznymi koncertami w kraju. Zdaniem znawców sceny reggae, artystka jest prawdziwym odkryciem i z pewnością to udowodni podczas koncertu w Gorlicach.
http://www.youtube.com/user/ReggaeNetka
https://www.facebook.com/pages/Netka/208376249220884
REGGENERACJA /Ustrzyki Dolne/
Zespół Reggeneracja powstał stosunkowo niedawno w Ustrzykach Dolnych. Został założony przez Piotra Janczaka, Norberta Sobieckiego, Marka Myśliwego oraz Krzysztofa Fundanicza . Każdy z muzyków posiadał juz wcześniej doświadczenie sceniczne . Reggeneracja tego samego roku nagrała swój pierwszy album „Pozytywka” na którym pojawiło się 6 utworów. Kilka miesięcy po ukazaniu się płyty do zespołu dołączył nowy gitarzysta Przemysław. Zespół nie zamyka się w jednym rodzaju muzyki tworzy własny styl mieszając ze sobą różne gatunki z pogranicza rock/reggae/ska, dzięki czemu jego muzyka jest dynamiczna i świetnie sprawdza się na koncertach. Szykuje się świetna zabawa przy energetycznej muzyce.
http://www.myspace.com/reggeneracja
https://www.facebook.com/reggeneracja
KRÓLEWSKI STYL /Kraków/
Początki Królewskiego Stylu datują się na październik 2009r., kiedy to, odbyła się pierwsza, historyczna próba. W grudniu 2010r. w Zion Studio został nagrany pierwszy utwór pt.”Piąty Król” na riddimie „I Love”, który później ukazał się na składance Rasta Squad vol.1 „eReS”. W marcu 2011r. grają pierwszy koncert, a dotychczas występowali na jednej scenie między innymi z: DIANA LEVI, GRUBSON, MAZARI, JAHBESTIN, JAHMBALAYA itd. Luty 2012 to data premiery debiutanckiego wydawnictwa, promoCD pt.”Królestwo Nadciąga”. Wkrótce potem skład opuszcza Emes, więc Królewski Styl tworzy i koncertuje ponownie jako duet: Dzendzej SenseiKot i Daniellama Smok, których mocno wspiera producent/dj o ksywie BuA. Na chwilę obecną są na finiszu nagrań numerów na nowy materiał, którego wydanie jest zaplanowane na wrzesień 2013 nakładem Not For Slaves Records. 29 czerwca zapowiada się królewska biba w stylu reggae/raggamuffin 🙂
https://soundcloud.com/krolewskistyl
http://krolewskistyl.pl/
GREM /Kraków/
Grem na lokalnej scenie działa od 1998 roku, współtworząc kilka zespołów, m.in. Gruboskórnokrutni, Shoom czy Cumulus Soundsystem. Współtwórca wielu projektów , a na koncie wiele nagranych utworów na płyty i składanki. Znany jest głównie ze swoich licznych gościnnych udziałów na albumach innych wykonawców, m.in. Gadabit, Proforma czy Szpak. Występował na ok. 200 koncertach w wielu miastach Polski (m.in. na chorzowskim festiwalu Reggae Rap Festiwalu w 2009 roku – w nagrodę za zajęcie wraz z grupą Gadabit I miejsca w turnieju Reggae Rap Liga), ale również za granicą (m.in. na słowackim Uprising Reggae Festival w Bratysławie w latach 2009 i 2010). Obecnie koncertuje z grupami Shoom, Gang Bang lub Gruboskórnokrutni, ale występuje także solowo i wraz z DJ-em Cichym wystąpi podczas United Lions-Gorlice Reggae Fest. Tego nie wolno Ci przegapić!
https://soundcloud.com/woofpaq
http://www.youtube.com/user/nilmergia?feature=watch
SALUT SOUND SYSTEM / Wrocław/
Działający od 2011r. Salut Sound System to Marcin Rogal i Damian Długson – młodzi artyści, którzy jeszcze niedawno stawiali pierwsze, nieśmiałe kroki na dancehallowej scenie.A już teraz, niespełna po dwóch latach intensywnych prób, koncertów i zdobytych doświadczeń, rezerwują terminy imprez z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, ponieważ dobra zabawa , niesamowicie pozytywna energia i jamajski feeling to ich znaki rozpoznawcze!
Ten młody i utalentowany skład tryska optymizmem i energią niczym wulkan lawą. Rozkręcą każdą imprezę i poderwą do zabawy najbardziej oporną publiczność.
Tacy jamajscy artyści jak Movado, Capleton czy Bounty Killer to tylko niektóre inspiracje z których dorobku czerpią.22 lutego 2013 ukazał się ich debiutancki materiał zatytułowany po prostu „Salut Mixtape 2013”, który mocno promują na koncertach i bashmentach. Podczas gorlickiego występu pokażą jak wygląda jamajska sound systemowa impreza.
http://www.youtube.com/user/SalutSoundSystem
https://soundcloud.com/salutsoundsystem
JUNIOR STRESS /Lublin/
Junior Stress wychowany został w domu pełnym muzyki – jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Pod skrzydłami krewnych i znajomych w sound systemie nabierał wiedzy o muzyce i swobody na scenie. Po kilku latach wyjazdów z Love Sen-C Music powstał pierwszy niezależny projekt Juniora Stressa, czyli Geto Blasta. Lubeski skład młodych muzyków pod wodzą Witka i patronatem Natty B koncertuje już od 2003 roku, ale jak dotychczas jedyną ich oficjalną produkcją jest wydany przez Siła-Z-Pokoju Version Records 12″ winylowy singiel który ukazał się w 2008 roku. W tym samym roku, nakładem Karrot Kommando ukazała się solowa płyta Stressa nazwana „L.S.M.”. Równolegle powstaje Sun El Riddim Band, zespół z którym Junior zaczyna grać swój koncertowy repertuar. Muzycy koncertujący znani wcześniej m.in. z grupy Bakshish oraz chórzystki które potem pojawiły się w składzie wzmocniły i tak już mocny show Juniora Stressa. Druga, płyta „Dzięki”, ukazała się w sierpniu zeszłego roku. Nagrana wspólnie z całym składem Sun El tworzy jedyny w swoim rodzaju klimat, a oryginalne teksty opowiedzą nam m.in. o przemyśle farmaceutycznym, mieszczuchach na wsi, amerykańskim śnie, najsmaczniejszych gofrach na świecie. Jest też parę protest songów i obowiązkowych piosenek o miłości, jak śpiewa sam Junior: „Wziąłem tylko co miałem przy sobie, słów kilka tych co chodzą po głowie, planów ze trzy o tym co jutro zrobię, dwie szczere chęci i jedno przysłowie”. Junior Stress od początku doceniany jest zarówno przez ludzi ze sceny reggae i hip hop, co pokazuje lista artystów i producentów z którymi współpracował, są to między innymi Eastwest Rockers, Marika, Grubson czy Hemp Gru.
http://www.karrot.pl/jrstress
http://www.youtube.com/watch?v=rdvKnnYPgY0
http://www.youtube.com/watch?v=GB0IBLluSCA
IMPREZA ORGANIZOWANA PRZY WSPÓŁPRACY Z NASZYMI PARTNERAMI:
-VIDA! CLOTHING http://www.vidaclothing.com/
-FIRE CUBE https://www.facebook.com/firecube.tattoo
-ROBIT http://balustradybiecz.pl/
-OKNA PAWŁOWSKI http://pawlowskiokna.pl/
-DK TATTOO http://dk-tattoo.pl/
-ART-MAN http://www.art-man.com.pl/quick/?firma%2C6
Patronat nad imprezą objął portal Jaslonet.pl
Uwaga konkurs!
Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs w którym do wygrania jest pojedynczy bilet na Gorlice Reggae Fest.
Pytanie konkursowe brzmi: Jaką nazwę nosił pierwszy niezależny projekt Juniora Stressa działający w Lublinie? Odpowiedzi (w raz z imieniem, nazwiskiem oraz numerem tel. kontaktowego) należy nadsyłać na adres konkurs@jaslonet.pl najpóźniej do 26 czerwca do godziny 16:00.
Z pośród osób, które nadeślą prawidłową odpowiedź na pytanie wylosujemy jeden pojedynczy bilet.
Wyniki konkursu: Zwycięzcom konkursu został Kamil Wietecha. O sposobie odebrania biletu poinformujemy telefonicznie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x