Kultura

Grand Prix festiwalu HiT w Leżajsku dla JAAAMW-u z Kołaczyc

W dniach 12 – 14 listopada po raz siódmy odbył się już w Leżajsku Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej HiT. Cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród harcerzy na całym Podkarpaciu ale i nie tylko. W tym roku na deskach Miejskiego Centrum Kultury wystąpili również harcerze z Katowic. Nie zabrakło również przedstawicieli hufca Jasło, zespołu JAAAMW-u z Kołaczyc, który wystąpił w składzie: Joanna Jedziniak, Magdalena Salacha, Gabriela Szczur, Piotr Śliż oraz Wojciech Zajdel.

Grand Prix Hit 2010
Podczas sobotnich przesłuchań każdy zespół prezentował po 2 piosenki. Ze względu na obchody jubileuszowe stulecia harcerstwa jedną piosenkę typowo harcerską. Profesjonalne jury oceniało występy pod względem: znajomości tekstów piosenek, muzycznej interpretacji, oryginalności, aranżacji, prezentacji na scenie, umundurowania oraz doboru repertuaru. Spośród 14 zespołów oraz 7 solistów jury postanowiło przyznać główną nagrodę festiwalu, Grand Prix dla zespołu JAAAMW-u z 307 KGDH „Wilki” im. Andrzeja Małkowskiego. Wszystkie nagrodzone zespoły oraz soliści wystąpili podczas wieczornego Koncertu Galowego, który zakończył występ znanego zespołu z nurtu piosenki turystycznej, Domu o Zielonych Progach.
Był to już kolejny tegoroczny sukces harcerzy z Kołaczyc, gdyż zdobyli oni również 1 miejsce na 17 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu.
enzo

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x