Kultura

Grupa Lao Che i "Powstanie Warszawkie" w MDK

Grupa LAO CHE i „Powstanie Warszawskie”. Koncert wideo w MDK.

Z okazji 65 rocznicy Powstania Warszawskiego, 31 lipca o godz. 19.00 MDK Jasło zaprasza na projekcję wideo koncertu grupy Lao Che poświęconemu wydarzeniom tamtych dni.

Lao Che to polski crossoverowy zespół muzyczny. DVD „Powstanie Warszawskie” to płyta, na której znajdują się dwa koncerty. Pierwszy z nich został zarejestrowany w czerwcu 2005 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego przez TVP, drugi zaś to koncert z warszawskiej Proximy z 19 marca 2006 roku.
 
Powstanie Warszawskie to zjawisko tak bardzo osobliwe, że trudno przypisać  mu jakiekolwiek analogie. Dla nas – bez względu na różnorodne kontrowersje, które ten temat powoduje – jest to okres historyczny przede wszystkim przesycony romantyzmem.

Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu. Postanowiliśmy napisać płytę  o owym czasie, czasie prób człowieczego morale. Bestialstwo kontra uniesienie młodzieńczej odwagi, przyjaźni, współistnienia w warunkach tak dalece ekstremalnych, że niemożliwych do pełnego odczucia przez nas – ludzi teraźniejszości. Jedyne co możemy to iść drogą wyobraźni.- zauważają członkowie zespołu.

Powstanie Warszawskie to płyta-słuchowisko złożona z 10 kompozycji, których najważniejszym zadaniem jest pokazanie poprzez dźwięki owego świata. Układ płyty oraz aranżacje utworów odpowiadają realiom historycznym.

Serdecznie zapraszamy. Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. 31 lipca 2009 r. godzina 19:00. WSTĘP WOLNY!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
iitangowalec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
walec
Gość
walec

K…. ale atrakcja na letni upał.Po co ten MDK jest,skoro nie dorównuje nawet w połowie w prężnej twórczości dyr.JDK.Tu pewnie idzie o zachowanie etatów.

tango
Gość
tango

Za darmo dobry koncert na ekranie -źle, więc oglądaj piraty, albo wynajmij kino, zadzwoń po zespół, kabaret, czy operę, sprzedaj bilety i będziesz też prężny.

ii
Gość
ii

wzruszający koncert:shy:

Close
X