r e k l a m a
Kultura

Grupa z Folusza wystąpiła na przeglądzie kabaretów "PAKA”

Grupa teatralna ORIENTO działająca przy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, (pow. jasielski) wystąpiła na przeglądzie kabaretów „PAKA” w Krakowie.

Na „PACE” swoje pierwsze kroki stawiali m.in.: kabaret „Ani Mru-Mru”, „Moralnego Niepokoju”, „Neo-nówka”. Udział w takim konkursie był dla aktorów z DPS niezwykłym przeżyciem.

.

Czułem się bardzo dobrze, mogąc tam uczestniczyć. Po publiczności odniosłem wrażenie, że zostałem dobrze zrozumiany – mówi pan Waldemar, jeden z aktorów grupy teatralnej.

Pani Jadwidze występ na „PACE” dał wiele satysfakcji i rozrywki.

Czuję się doceniona i cieszę się, że potrafiłam dać coś z siebie, co się spodobało i rozbawiło ludzi – podkreśla pani Jadwiga. – Występ na deskach krakowskiej Rotundy był dla aktorów dużym wyróżnieniem, szansą na odnalezienie siebie oraz pokazanie własnych talentów i umiejętności – komentuje występ grupy Rafał Gużkowski, dyrektor DPS w Foluszu. – Największą wartością, zarazem sukcesem jest to, że do końca publiczność nie wiedziała o pochodzeniu naszego „ORIENTO”.

Nie było taryfy ulgowej. Udowodniliśmy ludziom zdrowym, że ułomność psychiczna i fizyczna nie stanowi dla nas przeszkody, której nie moglibyśmy przeskoczyć – dodaje Gużkowski. Istnieje szansa, że zespół „ORIENTO” będzie miał przyjemność wystąpić gościnnie razem z formacją Chatelet. W tej sprawie odbyły się już wstępne rozmowy.

Marek Dybaś
Nowiny24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pakifan
pakifan
2024 lat temu

Wow. Gratulacje!!!!Zobaczymy was w półfinałach??
Gratuluję . To wielki sukces naszego regionu.

Aram
Aram
2024 lat temu

Jest to ogromne wyróżnienie.
Szczerze gratuluję.
Życzę sukcesów.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x