r e k l a m a
Kultura

HUNTER i REQUIEM – Daj się złowić bo warto!

Już w  niedzielę 5  Kwietnia w Bieczu „U Becza” wystąpi jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów sceny rockowo-metalowej – Grupa HUNTER ze Szczytna.

Trasa połączona jest z promocją najnowszego krążka zespołu  „Hellwood” Jak już tradycja nakazuje wystąpią również młode  zespoły warte obejrzenia jeden z Polski Requiem z Katowic i Krusher z Jasła .

HUNTER założony został w Szczytnie w 1985 roku. Nazwa grupy pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard, Die Hard The Hunter.

W 1996 roku zespół po raz pierwszy zagrał na Przystanku Woodstock. Kolejne występy na Przystanku Woodstock odbyły się w latach 2002, 2003 i 2004. W roku 2003 Hunter wystąpił z gościnnym udziałem aktorów z Teatru im. Jaracza w Olsztynie. Za ten koncert Hunter otrzymał nagrodę Złotego Bączka przyznaną przez 400 tysięczną publiczność.

Zespół został nominowany do Bisera 2005 w kategorii „Najlepsze koncerty ze stemplem jakości BIS Polskie Radio” za trasę koncertową promującą album T.E.L.I…

http://www.youtube.com/watch?v=F6iD_qZGFOA&feature=channel_page

Latem 2007 roku dużą popularnością cieszył się utwór „Easy Rider” nagrany z gościnnym udziałem Krzysztofa Daukszewicza, utrzymując się przez pewien czas na wysokiej pozycji na liście przebojów Radiowej Trójki.

Od 2004 zespół organizuje w rodzinnym Szczytnie festiwal Hunter Fest. Na festiwal, Hunter zaprasza polskie zespoły metalowe jak też gości zza granicy m.in.: Opeth, Fear Factory, Napalm Death, Kreator, Sepultura.

http://www.youtube.com/watch?v=cNBvzZeUIG4&feature=related

Pod koniec 2008 roku zespół opuścił perkusista Grzeborz „Brooz” Sławiński, a jego miejsce zajął Darek „Daray” Brzozowski znany m.in. z grupy Vader oraz Dimmu Borgir.

Zespół w obecnym składzie  Drak – wokal, gitara, Daraj – perkusja Pitt – gitara ,Simon – bass , Jelonek (ex muzyk ODN) – skrzypce coraz bardziej dają o sobie znać.

Dodatkowo jest to nie lada zaszczyt ponieważ promocja płyty Hellwood zaczęła się właśnie od Podkarpacia.

Drugim zespołem będzie REQUIEM z Katowic prezentujący styl muzyczny z nurtu muzyki grunge.Zespół powstał w czerwcu 2001 roku i od tego właśnie roku funkcjonuje pod obecną nazwą.

Bernard Kurzawa wokalista i gitarzysta jak i autor muzyki i tekstów był inicjatorem powstania zespołu Requiem. Jeżeli chodzi o atmosferę w zespole to jest zawsze bardzo dobra. Członkowie kapeli mają ogromne poczucie humoru. W zespole nigdy nie było poważnych spięć i kłótni (no chyba że o pusty bak w samochodzie w środku nocy na pustej autostradzie 5 kilometrów przed stacją benzynową, czy o prawie przejechaną babcie na przejściu dla pieszych).

http://www.youtube.com/watch?v=IqOtM27GoAY

Marzenia zespołu zagrać na ogromnej scenie i śpiewać piosenki wspólnie z fanami zespołu.

Muzyka zespołu jest bardzo zróżnicowana. Nie brakuje w niej ciężkich rockowych dźwięków, grune`owych riffów jak i melodyjnych spokojnych ballad. Muzykę można określać między innymi jako GRUNGE. Zespół czerpie inspiracje z takich zespołów jak NIRVANA, ALICE IN CHAINS, SOUNDGARDEN, GREEN DAY. Muzycy z Requiem mają własny pomysł na muzykę. Ich twórczość cały czas ewoluuje, można powiedzieć że odnaleźli własny niepowtarzalny styl i stają się dzięki niemu szybko rozpoznawalni.

Natomiast jako ostatni zaprezentuje się Krusher z Jasła.

Trasa promująca nową płytę ‘Hellwood’
Zagrają HUNTER + REQUIEM + KRUSHER

5.04 Biecz Klub U Becza ul.Rynek 2 godz 17:00

Bilety w przedsprzedaży w cenie 18 zł do nabycia:
Jasło, Sklep Muz. „Mona Lisa”, ul. Czackiego 18,
Biecz, „Becz Pub”, ul. Rynek 2,
Gorlice Klub „Alcatraz”, ul. Garbarska 1,
N. Sącz Kawiarnia „Zdarta Płyta”, ul. Jagiellońska 76
w dniu koncertu 26 zł (Ilość miejsc ograniczona!).

Uwaga! Do przedsprzedaży trafia jedynie 250 biletów!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x