Kultura

II miejsce dla Dawida w konkursie Break Dance


Dawid Siepietowski

Dużym sukcesem może poszczycić się Dawid Siepietowski z Jasła, który zajął II miejsce podczas zawodów Break Dance w Krośnie.

True Hip Hop Night Session, czyli zawody break dance odbyły się 7 maja 2010 w Klubie Akwarium w Krośnie. W konkursie do walki stanęło 17 tancerzy z naszego regionu. Wykonywali ewolucje akrobatyczne, połączone z rytmicznym tańcem, tworząc w ten sposób nierozerwalną całość. Dawid jest członkiem grupy tanecznej Style First Crew działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle.

Trenuję od 5 lat wciąż szlifując swoje umiejętności. Break Dance to mój styl życia. Inni mają pasję muzyczną, plastyczną, sportową, szachy, ja mam swój taniec. Wiem, że Power moves – figury rotacyjne nie są łatwe, dlatego wciąż ćwiczę i staram się tworzyć nowe kroki i ewolucje. Nic nie przychodzi łatwo, lekko – mówi Dawid.

Power moves – figury rotacyjne to rzeczywiście najtrudniejsza część tańca. Te akrobacje wymagają dużej sprawności fizycznej. Siła, kondycja i poczucie ciała w przestrzeni dają znakomite efekty, zadziwiają do dnia dzisiejszego, a zaczęło się banalnie. “Hej b-boy’s are you ready”. zawołał DJ w nowojorskiej dyskotece w 1969 roku i tak powstała nazwa nowego tańca – „BREAK DANCE”, a tancerzy wzorujących się na tańcu J.Brown’a nazwano „b-boy’s” i „b-girl’s”.

Kultura Break Dance powstała w miejskich gettach zaczęła być promowana w teledyskach, dyskotekach, podczas koncertówi festiwali. Stworzył się nowy styl, nowa moda, z szerokimi sznurówkami, kapeluszami, czapkami. Dzisiaj też można rozpoznać b-boy’a, który ma swój niepowtarzalny styl, gdyż Break Dance jako część kultury hip-hop’owej cieszy się nadal dużym zainteresowaniem dzięki takim pasjonatom jak Dawid.

MDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
.1..2..3
.1..2..3
2024 lat temu

Oby tak dalej 🙂 Zróbcie porządną grupę i pokażcie ludziom na scenie co potrafi dzisiejsza młodzież 🙂

robak.
robak.
2024 lat temu

Wow! Super! 😀
Gratulacje! 🙂

KosinhoB
KosinhoB
2024 lat temu

GRATULACJE SIEPIETKA.. 🙂

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x