Kultura

III Festiwal Poezji i Prozy tuż, tuż!

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w literackich peregrynacjach, przygotowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. W dniach od 4 – 7 listopada odbędzie się szereg spotkań autorskich, dyskusji o literaturze oraz koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Anny Szałapak.

Festiwal rozpocznie spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską, autorką książek „Dom nad rozlewiskiem” oraz „Powroty nad rozlewiskiem”, które od kilku miesięcy utrzymują się w czołówce na liście bestsellerów. Czytelnicy zauroczeni powieściami twierdzą, że „książki uwodzą prostotą i prawdziwością”. Na spotkanie zapraszamy 4 listopada o godz. 17.00 do Czytelni Głównej MBP.

O „rzeczach naprawdę wielkich” będzie można porozmawiać z Wojciechem Bonowiczem, poetą, publicystą i dziennikarzem, autorem sześciu tomików wierszy m.in. „Pełne morze”, który otrzymał Literacką Nagrodę Gdynia w kategorii „Poezja” w 2007 r. oraz obszernej biografii ks. J. Tischnera „Tischner”, która była nominowana do literackiej nagrody NIKE. Spotkanie odbędzie się w Czytelni Głównej MBP  5 listopada o godz. 11.00.

Wieczorem, 5 listopada o godz. 18.00  na sali widowiskowej JDK odbędzie się koncert piosenki poetyckiej w wykonaniu Anny Szałapak, nazwanej przez Agnieszkę Osiecką „Białym Aniołem Piwnicy pod Baranami”. Krakowska wokalistka o polichromatycznej barwie głosu zaprezentuje teksty m.in. Czesława Miłosza, Ewy Lipskiej, Agnieszki Osieckiej. 

Niespodzianką dla wielbicieli nurtu „fantasy” będzie spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem, autorem trylogii „Kuzynki” „Księżniczka” i „Dziedziczki” oraz cyklu opowieści o losach i przygodach Jakuba Wędrowycza m. in. „Kroniki Jakuba Wędrowycza”, „Czarownik Iwanow”, w których pisarz odwołuje się często do historii i archeologii. Na spotkanie zapraszamy do Czytelni Głównej MBP w dniu 6 listopada o godz. 11.00.
Spotkania autorskie z Małgorzatą Kalicińską, Wojciechem Bonowiczem i Andrzejem Pilipiukiem poprowadzi dr Barbara Sokołowska.


kliknij aby powiększyć


kliknij aby powiększyć

Ostatniego dnia Festiwalu, 7 listopada, w Czytelni Głównej MBP odbędą się dwa spotkania. O godz. 11.00  odbędzie się spotkanie autorskie z Robertem Ostaszewskim, autorem książek „Troję pomścimy” i „Dola Idola”, który będzie promował swoje najnowsze dzieło „Etapy. Rozmowy z pisarzami i (nie tylko)”. Spotkanie poprowadzi Marta Mizuro, krytyk literacki, pracująca w miesięczniku literackim „Odra”.
O godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie „Droga ku poezji”, w którym udział wezmą poetki tworzące na terenie Jasła – Barbara Tora („Letni spacer”) i Irena Urbańska-Becla („Zapach lata”) oraz krytyk literacki, związany z „Nową Okolicą Poetów” – Wiesław Setlak

Spotkania oraz koncert piosenki poetyckiej odbywają się w ramach projektu III Festiwal Poezji i Prozy  i realizowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Beata Szybka
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
darknes
darknes
2024 lat temu

bedzie sie działo:):)
Juz sie doczekac nie moge;)

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x