Kultura

Jasielscy artyści wystawiają swoje prace na Słowacji

Od dnia 8 09. 2010 na Słowacji w zaprzyjaźnionym od lat z Jasłem mieście Trebiszowie w Vlastivednym Muzeum odbywa się po raz 3 Międzynarodowe Biennale Sztuki Wyszehradzkiej grupy krajów.

Nasz region reprezentują artyści z Krosna Tadeusz Marszałek – malarstwo, Grzegorz Tomkiewicz – rzeźba, malarstwo, oraz nasi Jasielscy artyści z grupy Plaja: Wiesław Czechowicz – szkło i emalia. Mieczysław Burda i Piotr Betlej – malarstwo , Jan Kukułka – połączył emalie z malarstwem , Bogdan Samborski – kamień z emalią, Małgorzata Samborska – ceramikę z emalią.

Wystawia z nami również, nasza nowa koleżanka w grupie PLAJA Anna Papiernik, której bardzo ciekawe prace graficzno-malarskie zostały uznane i nagrodzone przez międzynarodowe jury.

Ms

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
olo
olo
2024 lat temu

a dlaczego nie wystawiają w JDK Jasło ?

Karol
Karol
2024 lat temu

Jasło to sztuka kreowana przez panią z JDK.To ona kreuje modę na sztukę i określa co jaślanie mogą a nie muszą oglądać.Zatem jasielscy artyści uciekli poza granice miasta,widząc pogardę dla tworzonych dzieł,nie widząc szans na miejsce gdzie mogą zaprezentować swoje dzieła
Cieszy to,że są,reprezentują podupadającą wiochę przeraża brak zainteresowania władz tym co jest pod ręką i może stanowić wspaniałą promocję Jasła.Brawo dla artystów,że za swoje pieniądze pokazują,ze są i żyją w mieście.Szkoda,że jak szczury,jeszcze na szczęście nie tępione….:no:

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x