Kultura

Jasielska premiera filmu "Czas leśnych kurierów" już w środę

Telewizja Obiektyw i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie zapraszają na premierę filmu „Czas leśnych kurierów”, która odbędzie się w Jaśle 27 stycznia 2016 roku w Kinie JDK w Jaśle.

Jasielska premiera filmu „Czasu leśnych kurierów”
Jasielska premiera filmu „Czasu leśnych kurierów”
Film  opowiada o losach kurierów beskidzkich, którzy w czasie II wojny światowej przekradając się z Polski na Węgry, przenosili meldunki, dokumenty i broń, a także przeprowadzali emisariuszy, utrzymując w ten sposób kontakt okupowanego kraju z rządem na uchodźctwie. Film kręcono m.in. w sanockim skansenie, okolicach Jasiela i Balnicy – tamtędy w czasie wojny wędrowali kurierzy. Część zdjęć realizowano w Rymanowie. W filmie występują aktorzy amatorzy z naszego regionu, również z Jasła oraz grupa rekonstrukcyjno – historyczna z Sanoka.
W filmie przedstawiono sylwetki kurierów, m.in. Jana Łożańskiego oraz osób, które kurierom w przerzutach pomagały.
„Czas leśnych kurierów” powstał w ramach cyklu filmów produkowanych przez Agencję „Obiektyw” pod nazwą „Historyczny pejzaż Podkarpacia”. Produkcje mają pokazywać ważne dla regionu, ale mało znane wydarzenia historyczne.
Film powstał we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Krośnie.
Premierowy pokaz dla mieszkańców Jasła rozpocznie się o godzinie 18.00 w Kinie JDK w Jaśle, ul. Sokoła 8. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x