Kultura

Jasielska Scena Tańca w JDK

„Jasielska Scena Tańca” to nowa propozycja Jasielskiego Domu Kultury. Ma na celu prezentację profesjonalnych oraz amatorskich grup tanecznych.

Scena będzie gościć przede wszystkim dojrzałych artystów, którzy mają na swoim koncie bogaty dorobek zawodowy, jednocześnie da szansę młodym tancerzom i choreografom na prezentację ich dokonań. Główną ideą imprezy jest popularyzacja tańca w regionie.

Oferta programowa Jasielskiej Sceny Tańca jest różnorodna, co pozwoli na pozyskanie grona świadomych odbiorców sztuki, jaką jest taniec.

I edycja imprezy odbędzie się w dniu 29 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Zobaczyć wtedy będzie można dwa spektakle taneczne:

„Substancjonalność”
Każda część ciała w ruchu posiada aspekt substancjonalności lub jej brak. To, co substancjonalne jest zasadą yang a to, co niesubstancjonalne jest związane z wartością yin. Wartości te przeplatają się nawzajem, tworząc harmonię ruchu.

„Made by…FaSzJoN”
…just imagine my face in the magazine
evil underliesing my look, my body or any plastic
exactary: you know likes to beek deeper!„
And maybe one day you can shake my hand
one the planet Hollywood…

Spektakl opowiada historię młodej osoby, która czuje potrzebę naśladowania innych, identyfikowania się z pewną grupą.  Wyraża to przede wszystkim poprzez formę ubioru, uważając to za najważniejszy aspekt swojego życia.
Vintage, trendy, kicz, street fashion, oldschool… nic innego nie ma znaczenia.

Zapraszamy do JDK. Wstęp wolny!

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dance_man
dance_man
2024 lat temu

Ale super, wszyscy tańczą teraz wszędzie, "lansersko" To takie jest fajne

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x