Kultura

Jasielski TUG BOAT na eliminacjach Chatstok

Jasielski zespół nu-metalowy TUG BOAT zakwalifikował się do drugiego etapu eliminacji Festiwalu Chatstok 6. Jest nim głosowanie na stronie www.chatstok.pl. Aby móc zagłosować, należy się zarejestrować. Głosowanie potrwa do środy, 26 maja, do godziny 24. 4 do 6 pierwszych zespołów (najprawdopodobniej 5) zagra na festiwalu.

TUG BOAT ma duże szanse na zakwalifikowanie się, lecz potrzebuje Waszych głosów. Festiwal odbędzie się w pierwszy weekend wakacji – 26 i 27 czerwca 2010 – w Paszczynie, koło Dębicy.

Historia zespołu:

…A wszystko zaczęło się w roku pańskim 2000, kiedy to dwaj bracia, Maciek i Leszek, wspólnie pierwsze dźwięki zagrali. Bezustannie warsztat swój doskonaląc dotarli do dnia próby – 14 stycznia 2004 roku, kiedy to pierwszy set swój w jasielskim JDK – u wykonali. Sukces, jaki spadł na ich ramiona, zachwyty, które dotarły do uszu ich i setki uścisków dłoni, które tłumom rozdali, uświadomiły im, że sami z ogromem popularności swej nie poradzą sobie. Postanowili poszukać kogoś, kto ów ciężar pomoże im nieść. Bartkowi Jedziniakowi przypadła więc rola basisty, Łukaszowi Madejowi – stanowisko gitarzysty rytmicznego. Wokalisty jak nie było, tak się pojawił. Znakiem rozpoznawczym zespołu stał się śpiewający perkusista – Leszek, który świadom praw i obowiązków wynikających z bycia w zespole udzielał głosu pozostałym jego członkom.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym na Słowacji w ramach Sweet Wood Festiwal. Rok 2008 przyniósł nagranie pierwszego demo w studio Chinook w Dębicy. Pod ścisłym nadzorem i z pełną swobodą udzieloną przez Krzycha Godyckiego zespół zarejestrował: Ciszę, Isabelle oraz The Shifting Pressure. Jednakże brzmienie, charakterystyczne dla demówek, nie było w stanie w pełni oddać charakteru Tug Boat, dlatego 22 czerwca roku 2009 wrota studia Chinook ponownie otwarte zostały i przez miesiąc zespół nagrywał swój debiutancki album ‘Krucha Konstrukcja Umysłowa’.

Sesja pozwoliła na zdefiniowanie stylu Tug Boat jako progressive nu metal oraz umożliwiła zespołowi ‘wypłynięcie’ na szersze wody – udział w Mayday Rock Festival w Głogowie oraz warszawskiej Dobrej Stronie Rocka. Niestety jednocześnie w zespole doszło do rozłamu. Miejsce Bartka zajął Michał Rusztowicz, Łukasza – Jacek Smalara. Tak wzmocniony, Tug Boat zajął trzecie miejsce podczas Rock Festival w Jedliczu. Rok 2010 to kolejne zmiany w składzie zespołu – Marcin „Spajder” Czarnecki od 12 lutego został oficjalnie mianem wokalisty okrzyknięty, wzbogacając brzmienie zespołu mocnym, charakterystycznym głosem. Od tego momentu zespół nabrał „wiatr z żagle” i szykuje się do wielu muzycznych wydarzeń w tym roku.

Zapraszamy na www.myspace.com/tugboatpl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
fan
fan
2024 lat temu

nie taki znowu jasielski 🙂

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x