Kultura

Jaślanie również latem dużo czytają

Jaślanie dużo czytają, także podczas upalnego lata. Podczas wakacji średnio 300 osób dziennie wypożycza książki w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Dzieci, młodzież i dorośli w czasie wakacji najczęściej wybierali, spośród dostępnych woluminów MBP w Jaśle powieści psychologiczne, kryminalne, obyczajowe i przygodowe.

Uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, oprócz lektur szkolnych, najczęściej wypożyczali książki z kolekcji „Cała polska czyta dzieciom”, powieści Astrid Lindgren oraz Sempé i Goscinny’ego. Czytelniczki ze starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum sięgały po książki Krystyny Siesickiej, Ewy Nowackiej, Doroty Terakowskiej czy Małgorzaty Musierowicz. Dziewczynki zazwyczaj pytały o „Zmierzch” Stephenie Meyer, „Pamiętnik księżniczki” Meg Cabot oraz „Ulysses Moore” Pierdomenico Baccalario. Chłopcy z tej grupy wiekowej najchętniej czytali książki science-fiction, fantasy i komiksy.

Wśród starszej młodzieży i dorosłych odwiedzających Wypożyczalnię dla Dorosłych ogromną popularnością cieszyły się książki: „Ostatnia piosenka” Nicholasa Sparksa, „Zaginiona” Harlana Cobena , „Blondynka na safari” Beaty Pawlikowskiej, „Byczki w pomidorach” Joanny Chmielewskiej, „Zielone drzwi” Katarzyny Grocholi, „Zupa z ryby fugu” Moniki Szwai, cykl Millenium – np. „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Larssona, „Kapuściński non-fiction” Artura Domosławskiego oraz przewodniki turystyczne po Polsce i świecie.

MBP w Jaśle w czasie wakacji chętnie odwiedzana była przez młodych ludzi, także ze względu na darmowy dostęp do Internetu (średnio w ciągu jednego dnia z komputerów MBP w Jaśle z dostępem do Internetu korzystało 80 – 85 osób).

MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dragoness
dragoness
2024 lat temu

Brawo! A jednak na biurku zostały książki, a nie tak jak życzył sobie pan fotograf! Najlepsza biblioteka, jaką znam! Tak trzymać! Szkoda jednak, że w planach przebudowy JDK-u nie została ujęta. Coż, może będzie lepiej w przyszłości, bo imperia nie są wieczne.:p

janina
janina
2024 lat temu

Im więcej czytają tym są głupsi.A to widać na co dzień!:no:

dragoness
dragoness
2024 lat temu

"Im więcej czytają tym są głupsi.A to widać na co dzień!" – nieładnie paniusiu obrażać ludzi, których się nie zna! A może ci głupsi właśnie nie czytają? Jeszcze raz gratulacje dla biblioteki i cudownego personelu. A co do powyższego komentarza: "Psy szczekają, a karawana jedzie dalej."

tel
tel
2024 lat temu

To bardzo dobrze, że czytają….

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x