Kultura

Jasło stawia na wiedzę – Jasielska Liga Naukowa z LOTOS-em

Miasto Jasło przystąpiło we współpracy z Grupą LOTOS do realizacji unikalnego projektu edukacyjnego Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM. Jego celem jest identyfikacja uzdolnień, talentów i zainteresowań uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w Jaśle, kształtowanie naukowego myślenia i postaw badawczych oraz promocja metody projektowej w edukacji.

Polski! Po-wiedz to!” w MBP
Zapowiedź
Projekt w roku szkolnym 2013/2014 ma charakter pilotażowy, jego celem jest stworzenie systemowych działań opieki nad uczniami uzdolnionymi w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Jasło.
W ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM uczniowie jasielskich szkół podstawowych i gimnazjów wykonają pod opieką nauczycieli małe projekty naukowe i badawcze z różnych dziedzin wiedzy, które zostaną poddane ocenie specjalistów i nagrodzone przez Burmistrza Miasta Jasła i Grupę LOTOS.
14 czerwca br. Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki oraz Robert Bialik – przedstawiciel Grupy LOTOS podpisali list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji projektu edukacyjnego Jasielska Liga Naukowa z Lotosem, deklarując wkład finansowy, organizacyjny i rzeczowy, współpracę merytoryczną oraz promocję działań i rezultatów projektu. Natomiast umowa partnerska pomiędzy Miastem Jasłem, a Grupą LOTOS została podpisana 14 sierpnia br.
W ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM planowane są działania:
– rekrutacja do projektu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych zainteresowaniach poszerzaniem wiedzy, nauką, wykazujących się ciekawością poznawczą,
– warsztaty dla nauczycieli z zakresu stosowania metody projektu i naukowego podejścia do zjawisk i procesów w edukacji szkolnej,
-zgłaszanie indywidualnych lub grupowych projektów uczniowskich do Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem w dziedzinach: matematycznej, humanistycznej i przyrodniczej,
– wykonanie przez uczniów projektów z wykorzystaniem metodologii badawczo-naukowej pod opieką nauczycieli oraz ich ocena przez specjalistów,
– wyróżnienie nagrodami najlepszych uczniowskich prac badawczych,
– promocja Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem oraz rezultatów projektów uczniowskich,
– monitorowanie i podsumowanie pilotażu oraz wykorzystanie jego wyników do opracowania systemowych rozwiązań opieki nad uczniami uzdolnionymi.
Ponadto wszyscy uczniowie jasielskich szkół będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach zorganizowanych przez Jasielską Ligę Naukową z LOTOSEM i wygrywać nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Jasła i Grupę LOTOS.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oj tam
oj tam
2024 lat temu

Znowu wiele hałasu o nic. Wypromują się tylko domniemani sponsorzy, a ktoś inny za friko odwali robotę.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x