Kultura

Jaslonet.pl poleca: "Twórcze Spotkania Plaja" w Krośnie

Do 31 maja w Regionalnym Centrum Kultury Pogranicza w Krośnie czynna jest wystawa pt. „Twórcze Spotkania PLAJA.” Finisaż wystawy odbędzie się 28 maja o godzinie 18.00. 

Wystawa Plaja, fot. archiwalne

Na wystawie można zobaczyć około 50 prac 13 artystów, zrzeszonych w nieformalnym stowarzyszeniu jasielskich plastyków „PLAJA”. Skupia ono malarzy, grafików, rzeźbiarzy, ceramików, fotografików, twórców tkanin artystycznych tworzących w różnych materiałach między innymi: w szkle, emalii, wiklinie, kamieniu, drewnie. 

Dotychczasowa działalność i dorobek twórczy miejscowych plastyków wykazuje, że jest to środowisko niezależne i otwarte, któremu nieobce są najnowsze tendencje i prądy w sztuce współczesnej, ale które ceni także tradycje i uznane już kierunki – mówi Bogdan Samborski, członek stowarzyszenia. 

Stowarzyszenie jest także forum dyskusji na temat sztuki i wartości humanistycznych w obecnym skomercjalizowanym świecie i wspólnie z innymi instytucjami i stowarzyszeniami stanowi stały element życia kulturalnego miasta Jasła.

Na wystawie można zobaczyć pracę takich twórców jak: Władysław Barzyk, Kazimierz Bosak, Anna Brożyna, Mieczysław Burda, Jan Dylag, Wiesław Czechowicz, Jan Kukułka, Bogdan Samborski, Małgorzata Samborska, Aram Shakhbazyuan, Mirosław Szudy, Tomasz Kasprzyk, Katarzyna Papiernik. 

kk
Jalsonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
2024 lat temu

Szkoda,że jasielskie środowisko twórcze musi szukać miejsca prezentacji swoich dzieł poza Jasłem.Szkoda,że musi ukrywać się jak przestęp ca pod chałatem "nieformalnego stowarzyszenia" nie mając wsparcia w rodzinnym mieście.A są to artyści zawodowi!!! Nie mają lokalu,nie mają znikąd pomocy,zainteresowania.No,ale w końcu jest to logiczne,gdy sie popatrzy na kulturę z pozycji i oczami JDK.Musi być drogo,obco i najlepiej niezgodne z oczekiwania mi społeczności lokalnej…Sponsoruje się tu co się da,ale nie swoich,rodzimych:malarzy, rzeżbiarzy,muzyków,twórców ceramiki itp.No , a przecież to może być wizytówka regionu.Jasło ma wprawdzie mecenasów sztuki,ale interesow nych,co widać po co roku otrzymywanych nagro dach,i wedle włożonej kasy…Takich co sponso rują JDK-owskie… Czytaj więcej »

olka
olka
2024 lat temu

Brawo Piotr!Niestety masz ogromną rację:-(Kogo stać na imprezy po 40 zeta? Żeby jeszcze były dobre. Może kiedyś się to zmieni i plastycy będą mieli swoje miejsce tu gdzie powinni. A ludzie zobacza coś oprócz nadętej pseudoopery!

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x