Kultura

JDK: W kraju piramid z Mahomedem Nasefem

Ogromne zainteresowanie wzbudziła kolejna impreza z cyklu „Studnia kulturalna”, zorganizowana w Jasielskim Domu Kultury. W spotkaniu „Noc arabska”, prowadzonym przez Mohameda Nasefa, wzięło udział ponad 60 osób.

– Tym razem, na początku wakacji chcieliśmy zaprosić państwa na wędrówkę kulinarną po świecie – powiedziała dyr. JDK Krystyna Kasprzyk, przedstawiając zebranym gospodarza spotkania oraz jego przełożonego – Zbigniewa Kurleto, szefa kuchni firmy „Trafunek” Marka Mroczki.

Uczestnicy spotkania mieli okazję bliżej poznać kulturę arabską oraz spróbować specjałów kuchni egipskiej. Na początek wyświetlony został kilkunastominutowy dokumentalny film o Egipcie, przybliżający historię, kulturę i religię kraju, tradycje i zwyczaje mieszkańców oraz najbardziej interesujące dla turystów miejsca.

Po prezentacji Mahomed Nasef zaprosił wszystkich do degustacji przygotowanych przez siebie potraw. Każdy kto chciał mógł spróbować jak smakuje m.in. kebab drobiowy, bramida warzywna (sezonowe warzywa pokrojone w kostkę i smażone na głębokim tłuszczu), gulasz arabski z chlebem i ryżem orientalnym z szafranem oraz sałatki i cztery rodzaje sosów: czosnkowy, orientalny, ostry i mega ostry. Później były herbaty i wyśmienite ciasteczka, a chętni mogli spróbować jak się pali fajkę wodną. Wszystko w pięknej scenerii, przygotowanej przez plastyczki z JDK.

Mahomed Nasef urodził się w Kairze, gdzie ukończył studia odpowiadające polskiemu prawu administracyjnemu. W Polsce mieszka od kilkunastu lat. Pracuje w znanej nie tylko w najbliższej okolicy ze znakomitego menu firmie cateringowej „Trafunek” w Dębowcu.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lupus
lupus
2024 lat temu

Trafunek nie dziekuję :no::no: nawet gratisowo

znajoma i znajomy
znajoma i znajomy
2024 lat temu

Pan Mahomed jest fantastycznym , zawsze uśmiechniętym człowiekiem, pełnym energii , szkoda tylko, że ziemia jasielska na początku powitała go bardzo przykrymi incydentami :no:
dziękujemy za pyszne obiady w Dębowcu Panie Mohamed :D:yes:

bodek
bodek
2024 lat temu

Niiiiieeeeeee tylko nie trafunek…
Przecież on się tam marnuje…

lodzia
lodzia
2024 lat temu

Ale tłumy:-)))Parę emerytek i pracownicy JDKu:-)))

Ronin
Ronin
2024 lat temu

i chyba jego imie pisze sie Mohamed

QQ
QQ
2024 lat temu

doprawdy 😆 wspaniale sie integruja z polska kultura..

ona
ona
2024 lat temu

no w końcu jakaś inna twarz niż moherowy beret

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x