Kultura

JDK zaprasza do Parku Miejskiego. Na śląską nutę

Koncert kapeli „Śląskie Bajery” z Ornontowic, zakończy tegoroczny cykl letnich imprez „Wakacje ze sztuką”, zorganizowany przez Jasielski Dom Kultury. Artyści ze Śląska wystąpią w najbliższą niedzielę (22 bm.) o godz. 18 w Parku Miejskim.

Kapela „Śląskie Bajery” została założona w 1995 roku z inicjatywy trzech muzyków: Eugeniusza Jałowieckiego, Henryka Spyra i Arkadiusza Szala. Przez pierwsze lata działalności skład zespołu często ulegał zmianie. Obecnie występują w nim: Henryk Spyra (akordeon, śpiew), Arkadiusz Szala (gitara basowa, kontrabas, śpiew), Józef Pindur (instrumenty perkusyjne) oraz Jarosław Świerkot (banjo, gitara, śpiew).

kliknij aby powiększyć

Grupa działa pod patronatem Gminnego Domu Kultury w Ornontowicach. Początkowo prezentowała się głównie na uroczystościach w Ornontowicach i okolicznych miejscowościach. W 1998 roku zaczęła brać udział w ogólnopolskich przeglądach i festiwalach kapel podwórkowych zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Od tamtej pory często bawi publiczność również w innych regionach Polski.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x