r e k l a m a
Kultura

JDK zaprasza. Gorące rytmy w parku

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu „Tangreen”, który odbędzie się 1 sierpnia br. o godz. 18 w Parku Miejskim, w ramach cyklu „Wakacje ze sztuką”.

Zespół tworzą Tomasz Drabina (akordeon) i Gertruda Szymańska (instrumenty perkusyjne). Ich repertuar opiera się głównie na jednym z gatunków tanga zwanym tangreen. Artyści ujmują ten typ muzyki w sposób sonorystyczny (wydobywanie brzmień z tradycyjnych instrumentów nietradycyjnymi sposobami jak skrobanie, skrzypienie, bębnienie) jednocześnie aranżując go autorsko. Są to nie tylko ogniste i nastrojowe tanga argentyńskie, ale także te pochodzące z Polski.

* * *

Tomasz Drabina to akordeonista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz założyciel zespołu „Aviaccord”. Jego repertuar – obok tang – obejmuje muzykę paryską w stylu „musette”, melodie włoskie, muzykę filmową i biesiadną oraz własne kompozycje. Jest również autorem muzyki do spektakli „Szachy”, „Les Impromptus” i „Ici, la-bas” francuskiego teatru „Image Aigue”.

Gertruda Szymańska jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Występowała u boku takich gwiazd estrady jak Dorota Miśkiewicz, Marcin Daniec, Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, Maria Peszek i Katarzyna Groniec. Współpracowała także z Teatrem KTO i Krakowską Grupą Perkusyjną.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jazzmen
Jazzmen
2024 lat temu

Ależ Kasieńka ma pomysły na odchamianie jaślan???? Skrobanie,bębnienie i pewnie donośne z pogłosem pierdzenie….Jest nadzieja ,że kawki wreszcie sp….To też element kultury-odlot ptactwa w czasie koncertu.Oby tylko nie obesrały wykonawców i słuchaczy owego pitolenia…:lol::lol::upset:

hala
hala
2024 lat temu

Z zaproszenia skorzystam, zmobilizuję rodzinke do wspolnego słuchania interesująco zapowiadającej sie muzyki. Przyjdziemy w najbliższa i następna niedzielę. Pani, która wręczyła mi przed JDK zaproszenie serdecznie dziękuję.

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Czy WC w parku będzie czynny na tę okoliczność i będzie można skorzystać z pisuarów?

do Jasia!
do Jasia!
2024 lat temu

Tak z całą pewnością lej na pisuarów!!!!:lol:

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Aby korzystać z pisuarów musi być otwarty szalet.W parku nie można tego zrobić,bo zaraz wyłapią to kamery.Sytuacja jest od lat bez wyjścia

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Chciałem spytać,bo byłem poza Jasłem,czy szalety były otwarte?Gdy w dalszym ciągu bedą trwale nieczynne,proponuje demonstrację nocnikową podobną do tej z Wałbrzycha

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x