r e k l a m a
JDKKulturaWażne wydarzenia

Jubileusz Chóru „Echo”

Jasielski Chór Męski „Echo”, w sobotę (11 czerwca) obchodził jubileusz 90-lecia swego istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczęły się mszą świętą w intencji członków chóru, ich rodzin i przyjaciół oraz nieżyjących kolegów (od 1921 roku zmarło ich 112). Po liturgii, odprawionej w jasielskiej kolegiacie kościele farnym, pod przewodnictwem ks. dziekana Zbigniewa Irzyka, chórzyści pod dyrekcją Stanisława Świerada dali przepiękny koncert religijno-patriotyczny.

Jubileusz Chóru „Echo”
W homilii ks. Zbigniew Irzyk mówił o m.in. o szczególnym znaczeniu jubileuszy w życiu człowieka i wartości talentów, jakimi Bóg go obdarza. – Śpiew jest szczególnym spotkaniem z Bogiem, ale także i z człowiekiem. Zbliża do Boga, a więc zbliża do ludzi. Śpiew również czyni tego, który śpiewa otwartym na innych, jest to człowiek o dobrym sercu – powiedział duszpasterz, który na zakończenie podziękował wszystkim, którzy działalność chóru wspierają.
Jubileusz Chóru „Echo”
Chór uświetnił swoim śpiewem mszę św., a koncert, który odbył się bezpośrednio po niej w pełni pokazał jak pięknymi głosami zostali obdarzeni jasielscy chórzyści i jak wspaniale potrafią je wykorzystać. Na jubileusz przygotowany został wyjątkowy repertuar, będący ilustracją muzyczną czasów w których działał. Pieśni poprowadziły słuchaczy przez dzieje Polski od obrony Lwowa po dzień dzisiejszy, odtwarzając atmosferę kolejnych wydarzeń, atmosferę przesyconą patriotyzmem, wiarą i miłością.
Jubileusz Chóru „Echo”
Dobór repertuaru i szczególna atmosfera świątyni sprawiły, że jubileuszowy koncert „Echa” był dla wszystkich słuchaczy niezwykle silnym przeżyciem. Wśród licznie zgromadzonych słuchaczy był nestor chóru – 88-letni Michał Rymarz, a najstarszymi z 44 występujących chórzystów byli: Tadeusz Maślanka, Stanisław Mikos, Ludwik Szura i Józef Kuchta. Koncert prowadził Andrzej Maźnicki.
Obchody jubileuszowe chóru włączone zostały w program Dni Jasła 2011.
UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nietolerancyjna
nietolerancyjna
2024 lat temu

i jeszcze Antonianum,Orkiestra Kolejowa,to resztki najlepszego co nam zostawił socjalizm,byli jeszcze Pogórzani,był zespół przy Pektowinie,wspaniały chór Sonore….
Oby ECHO śpiewało jak najdłużej!

beta
beta
2024 lat temu

Dlaczego młodzi nie zasilają szeregi chóru. Spiew to piękna sprawa, wyobraście sobie uroczystości ważniejsze bez chóru. Chóry to piękna oprawa uroczystości zwłaszcza kościelnych.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x