Kultura

Już wkrótce Dni Wina

Jak co roku pod koniec sierpnia odbędzie się w Jaśle duża, międzynarodowa impreza pod nazwą Dni Wina. Chociaż trwają jeszcze prace organizacyjne z dopracowaniem szczegółów obchodów, już dziś możemy zdradzić, co na pewno znajdzie się w programie.

Dni Wina odbędą się w dniach 28 – 29 sierpnia, w ostatni wakacyjny weekend. W sobotę będziemy podziwiać barwny korowód winiarzy, który przejdzie w asyście kapeli ludowej „Trzcinicoki” na jasielski rynek, gdzie odbędzie się uroczyste otwarcie imprezy. Na rynku będzie można oglądać stoiska wystawców, degustować wina i potrawy regionalne.

W drugim dniu imprezy organizatorzy zapraszają na uroczystą Mszę św. do jasielskiej Fary, gdzie odbędzie się poświęcenie wina. Po Mszy korowód winiarzy i gości przejdzie w asyście orkiestry na rynek, gdzie na straganach wystawcy prezentowali będą m.in. polskie i zagraniczne regiony winiarskie. Nie zabraknie także win i potraw kuchni regionalnych, które będzie można na miejscu degustować. Imprezą towarzyszącą Dniom Wina będzie Wyszehradzki Festiwal Folklorystyczny, o którego szczegółowym programie poinformujemy już wkrótce.

JDK

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
grono
grono
2024 lat temu

In vino veritas! w winie prawda:)))

trzeźwośc
trzeźwośc
2024 lat temu

Wspaniały termin. Dla katolików sierpień ogłaszany jest miesiącem trzeźwości. W niby piso i katolandzie promuje się alkohol akurat w sierpniu, pod koniec miesiąca. Co by się stało gdyby zrobić to świeto tydzień później. Nikt nie zarzuciłby władzy, że klęczy pod figurą a diabła ma za skórą. P.S. Chyba, że jest dyspensa – tylko kto ją i komu udzielił?:o

do trzeźwość...
do trzeźwość...
2024 lat temu

Popieram. To pogański kraj aby urządzać dni wina i promować bądź co bądź napój alkoholowy
w miesiącu sierpniu – Miesiącu Trzeźwości. To jest skandal. Dobrodziej powinien pogonić tę zgraję ze świątyni a nie odprawiać w tej intencji mszy. Teraz widzimy tych naszych świętobliwych co oni znaczą. Precz z pijaństwem i winem z Jasła.
Wzywam ! Narodzie opamiętaj się póki nie jest za późno.
Moherek

ixi
ixi
2024 lat temu

troche nad estetyka etykietek musza popracowac, bo wieja TANDETA..a to odstrasza:rol:
Mimo wszystko bardzo popieram takie inicjatywy i przedsiebiorczosc!
.. nie dla kazdego picie to to samo co chlanie na umor! troche kultury i oglady…nie takiej jak pokazali FANATYCY JAROSLAWA RYDZYKA w Wawie-szlag trafia na tych opetanych ludzi..gdzie oni maja rodziny ze na to pozwalaja?!

coc
coc
2024 lat temu

żal pisało na jaslo.pl juz w maju

wacek
wacek
2024 lat temu

A już łudziłem się,że przynajmniej jedna impreza w mieście bedzie bez mszy,oczywiście,świętej.Nic z tego.

Pf
Pf
2024 lat temu

Festiwal Folklorystyczny świetnie… A dla ludzi poniżej 40 lat? Bedzie coś? Bo Jaslo jest i bedzie PIS-owieskie. Too bad.
Nie pozdrawiam.

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x