Kultura

Konferencja naukowa w Foluszu: Walory przyrodnicze i turystyczne Beskidu Niskiego

Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle organizuje w dniu 19 września 2009 r. konferencję naukową „Walory przyrodnicze i turystyczne Beskidu Niskiego na przykładzie ścieżki przyrodniczej Dolina Kłopotnicy”.

Konferencja odbędzie się w świetlicy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, w godz. 10.00 – 13.00.

Referaty wygłoszą: Katarzyna Gładysz (Magurski Park Narodowy), Ewa Antoniewska (Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach), dr inż. Marian Stój (Koordynator Komitetu Ochrony Orłów – Region Polska Południowo-Wschodnia, specjalista ornitolog, Jasło).

Po części teoretycznej nastąpią warsztaty prowadzone przez dra Dominika Wróbla (Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle).

Konferencja adresowana jest do nauczycieli biologii, opiekunów szkolnych kół przyrodniczych, ekologicznych i turystycznych szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego.

Celem konferencji jest promocja walorów przyrodniczych Beskidu Niskiego i  możliwości wykorzystania ich w edukacji ekologicznej, a także zapoznanie nauczycieli ze ścieżką przyrodniczą Dolina Kłopotnicy znajdującą się w nowopowstałym Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej w Foluszu.

Patronat honorowy – Starosta Jasielski, Patronat medialny – Podkarpacki Regionalny Portal Turystyczny, Partner wydarzenia – Grupa LOTOS S.A.

Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Powiatowy Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Jaśle, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach

MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x